Nissan, tamamen elektrikli olan ve gelişmiş teknolojilerle donatılan yeni Leaf’i tanıttı.

Nissan, tamamen elektrikli olan ve gelişmiş teknolojilerle donatılan yeni Leaf’i tanıttı.

Global ölçekte en gelişmiş sürüş destek sistemi ProPilot, daha güvenli ve daha rahat bir sürüş sağlarken, tamamen otonom park imkânı da sunuyor. E-Pedal teknolojisi tamamen yeni bir fren ve sürüş deneyimi sunarken, daha da geliştirilen elektrikli sistem tek bir şarjla 378 km menzile olanak tanıyor. Yeni Nissan Leaf bu özellikleri ile markanın Avrupa’daki ilk otomobili olmasıyla dikkat çekiyor.

40 kWh büyüklüğünde bir batarya ile gelen 2018 model Leaf, tam şarj ile 240 km’lik bir menzile sahip olacak.

Leaf’in merkezinde boyutu 7 inç olan Apple CarPlay destekli multimedya ekranın kullanıldığı konsolda direksiyon ve sürücü göstergeleri de artık çok daha modern bir yapıya büründürülmüş.

Nissan’ın bu nesliyle birlikte getirdiği ilk yenilik, tek pedal üzerinden tüm kontrollerin sağlanabildiği e-Pedal teknolojisi. Aracın durdurulması ve harekete geçirilmesi işlemlerinin tek pedal üzerinden gerçekleştiği bu sistemde, yokuşta veya eğimli bir yerde ayakların gazdan veya frenden çekilmesinde dahi araç tutunma pozisyonunda sabitlik sağlarken yüzde fren-gaz işlemini yüzde 90 doğrulukla gerçekleştirebiliyor.

  • Yeni Nissan Leaf Ocak 2018 itibarıyla Avrupa’da satışa sunulmaya başlanacak ve 30 bin dolar fiyat etiketine sahip olacak. Yeni Nissan LEAF, dünyanın en çok satan elektrikli aracı haline gelen birinci neslin yerini alıyor. Leaf satışa sunulduğu 2010 yılından bu yana 283 bin müşterisi ile buluştu.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin