Yeni Toyota Yaris modelini önümüzdeki günlerde New York 2019 Otomobil Fuarı’nda tanıtılırken canlı canlı görme fırsatımız olacak.

 

 

Her iki Japon otomotiv devi Mazda ve Toyota markaları kompakt B segment otomobilleri konusunda ortaklık yapacaklarını geçtiğimiz 2018 yılında duyurmuşlardı. Bu doğrultu ile birlikte 2018 Nisan ayında düzenlenen New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı ve araç Mazda 2 ile aynı platformu paylaşmaktaydı.

 

 

Aracın zaten hem iç tasarımı hem de dış tasarımı Mazda 2 ile çok benzer idi. New York 2019 Otomobil Fuarı’na geri sayım başlarken Toyota da Mazda 2 ile aynı platformu kullanarak yeni Toyota Yaris Hatchback versiyonunu da tanıttı.

İlginizi Çekebilir: 2019 Ford Kuga Tanıtıldı

Ülkemizde de yıllarca hatchback versiyonu satılan Toyota Yaris modelinin ön tarafında çeşitli bazı değişiklikler Mazda 2 modelinden farklı tasarlanmış olsa da genel tasarımının ayırt edilemeyecek kadar aynı göründüğünü söyleyebiliriz.

Bu durum özellikle de aracın iç mekanın da daha da geçerli görünüyor. O kadar benzer görünüyor ki direksiyon simidinin üzerinde bulunan Toyota logosu olmasa direkt olarak bu otomobile Mazda diyebiliriz.

 

 

Toyota Yaris teknik özellikleri ve donanım özellikleri

Yeni Yaris 107 bg güç 1.5 lt 4 silindir benzinli motor sunuyor.  Standart donanım olarak ise 16 inç alüminyum jantlar, sis farları,  gövde renginde elektrikli yan aynalar ve krom egzoz çıkışları gibi şeylere sahip olacağını öğreniyoruz. İç mekan da ise 7 inç bir dokunmatik ekran ve bu ekran Android Auto ile Apple CarPlay uygulamalarını desteklediğini görüyoruz. Standart olarak yer alan geri görüş kamerasına ek olarak bir de acil durum otomatik freni gibi bazı donanımlar da yeni Yaris‘te yerini alıyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Skoda Superb Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Yeni Yaris’in henüz Avrupa’da nasıl donanımlara sahip olacağı ve ne gibi motor seçeneğinin bulunacağı bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda yeni model hakkında tüm bilgilere sahip olacağız.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin