Elektrikli destekli motorlar hem yakıt ekonomisi ve hem de performans sunuyor.

Toyota 1997 yıllında Prius modeliyle hibrit atılımını başlattığında Rav4 3 yaşında Camry ise 15 yaşında idi. Japon otomobil üreticisi o günlerden bu günlere kadar elektrik destekli motor teknolojisinde hatırı sayılı büyük adımlar attı ve şu anda Toyota C-HR, Toyota Yaris, Toyota Corolla gibi güncel modellerinde bu sistemi kullanıyor. Daha büyük seçeneklerde ise Toyota Camry ve Toyota Rav4’ün de bu teknolojiden nemalandığını görüyoruz.

  1. nesil Rav4 ve 8. nesil Camry, hibrit motorları ile nihayet Türkiye pazarına geldi. Her iki modelde de 2.5 lt’lik hacminde olan hibrit ünitelerden Camry modelinde olanı 218, Rav4 modelinde olanı ise 222 beygir gücünde. Böylelikle 100 km/s hıza sırası ile 8.3 ve 8.1 saniyede ulaşan ikili 100 km’de 4.3 ve 4.5 lt gibi iddialı tüketim değerleri sunuyorlar. Üstelik karbon (CO2) salınımları da düşük Rav4 Hybrid 103, Camry Hybrid ise 98 gCO2 / km.

 

 

İlginizi Çekebilir: Yeni Toyota Corolla Hybrid Fiyatları Açıklandı

Yeni Toyota Rav4’te daha kompakt bir hale getirilen hibrit sistemde yeni bataryalar %11 daha ve şanzıman kaybı bir önceki haline göre %25 daha az. Rav4 Hybrid modelinde mekanik AWD sistemlerine göre daha kompakt ve daha hafif olan elektrikli AWD-i sistemi, şehir içinde en iyi yakıt ekonomisi sunarken maksimum hızda daha sessiz sürüş ve kaygan koşullarda daha iyi çekiş sağlıyor.

Toyota Hybrid System II (THS II) isimli teknolojiyi kullanan Camry’de 18 inç alüminyum alaşımlı jant, deri ve ahşap malzemeler, dijital kumandalı konfor modülü, yumuşak doku malzemeler gibi donanımlar sunulmuş.

Türkiye Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. Ceo’su Ali Haydar Bozkurt, yeni Camry’nin gerek donanımları gerekse çevreci teknolojisi ile markanın lüks segmentte söz ettireceğine inanıyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: 2021 Toyota Corolla Konsepti, Fiyatı ve Önizlemesi!

“Hibrit artık gelecek stratejimizin temelini oluşturuyor. Toyota’nın 2020 vizyonu içinde her binek modelin bir hibrit versiyonu olması hedefini Türkiye olarak bir yıl öncesinden gerçekleştirdik. Artık her segmentteki binek otomobil modellerimizin birer hibrit versiyonu bulunuyor. Bunun yanında hibriti tercih edenlerin sayısı da günden güne artış gösteriyor. Şimdi de lüks segmentte Camry, SUV segmentinde de RAV4 ile hibrit ürün gamımızı genişletirken, hibrit versiyon seçeneği ile müşterilerimizin taleplerine cevap vereceğiz. Dizelin yerini hibritlerin aldığını görüyoruz. 50 yıla yakın bir zamandır devrim niteliğindeki bu teknolojiye yatırımı ara vermeden sürdüren satışa sunacağımız Yeni Camry Hybrid ve Yeni RAV4 Hybrid ile bu öncü ve lider rolümüzü sürdüreceğiz. Camry modelimizin lüks segmentte marka imajımıza oldukça önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bütün özellikleriyle prestiji ilk andan itibaren hissettiren Yeni Camry, ideal bir makam otomobili olarak da öne çıkıyor. ” sözlerini söyledi.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin