Güney Kore’nin en büyük otomobil markalarından biri olan SsangYong rekabetin her geçen gün arttığı SUV segmenti için üzerinde özenle çalıştığı yeni Rexton modelini geliştirmeye devam ediyor.

Güney Kore’nin en büyük otomobil markalarından biri olan SsangYongrekabetin her geçen gün arttığı SUV segmenti için üzerinde özenle çalıştığı yeni Rexton modelini geliştirmeye devam ediyor. Seul Otomobil Fuarı etkinliğinde resmi Lansman çalışması yapılan ve tüm ziyaretçilerden tam not almayı başaran Yeni SsangYong Rexton 2017 yılının son aylarına doğru satışa sunulacak.

Model Avrupa pazarı ile eş zamanlı olarak Türkiye pazarında da satılacak ancak yılın son ayında satışa sunulursa Türkiye pazarına 2018 yılının ilk günleri itibari ile girmesi de muhtemel gibi görünüyor. Yeni SsangYong Rexton sahip olduğu son derece özel teknolojik donanımı ile büyük beğeni toplarken aracın dış tasarımı ve iç tasarımdaki konforun üstün teknoloji ile birleştirilmesi SUV segmentindeki yüksek rekabete rağmen modelin oldukça fazla ilgi görmesini kesinleştiriyor.

Araçta önemli 4 farklı noktaya yerleştirilen kameralar sayesinde 360 derece görüş sistemi bulunacak ancak bu özellik opsiyonel olarak sunulacak. Bu sistemin getirilmesindeki amaç ise aracın büyük SUV tasarımına rağmen pak etmenin kolaylaştırılmak istenmesi. Yani sürücüye 360 derecelik görüş ile aracı büyük boyutlarına rağmen daha kolay park etme imkânı sağlanmış olacak.

Benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı seçenek sunacak olan araçta SsangYong LIV-2 konseptine olan benzerlikte oldukça dikkat çekiyor. Ancak konsept model ile kıyaslandığında araç kesinlikle birebir aynı değil ve konseptin gölgesinde kalmış gibi görünüyor. Aks mesafesi daha geniş olduğu için Yeni SsangYong Rexton daha ferah bir iç mekân sağlarken aynı zamanda daha da hafifletilen yapısı aracın daha konforlu kullanımını mümkün hale getiriyor. Sürücü konsolunda yer alan 9,2 inç gibi oldukça büyük ekrana sahip olan akıllı yol bilgisayarı da oldukça beğeniliyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin