Bu yazımızda sizler için Yeni Peugeot 308’in incelemesini yapacağız. Bakalım Yeni 308 bizi ne gibi yenilikler ile karşılıyor.

İlk olarak araçta bir önceye göre neler değiştiğini sizler ile paylaşalım. Değişim daha çok makyaj olarak yeni 308 ‘ e yansıdı. Bu makyajda en çok fark edilen yerlerden biri olan burun kısmında kaputun , tamponun ve farların da elden geçtiğini görüyoruz. Ayrıca ön bölümde ki ızgarada 3 boyutlu gibi duran dikey bir tasarımda dikkatimizi çekiyor. Arka tarafa geçtiğimizde ise stop lambalarındaki dokunuş gözlerden kaçmıyor. Yeni 308’in bagaj hacminde herhangi bir değişim olmamakla beraber bizlere 420 lt. ‘lik bir hacim sunuyor.

Aracın belkide değişen en önemli özelliklerinden biri bizlerin karşısına 1.5 dizel 130 HP motor ile gelmesi ayrıca bu motor 300nw maksimum tork üretebiliyor.

İç tasarımda Peugeot’ un son dönemlerinde bütün araçlarında kullandığı i-Cockpit tasarıma sahip. Yeni dokunmatik ekranın biraz daha iyileştirildiğini söylemek mümkün.Aracın maksimum hızlanması bir önceki 1.6 BlueHdi ‘ ye göre daha iyi bir sürate sahip. Bu sürat 198 km/h. Ayrıca bir önceki 1.6 BlueHDİ ‘ile tork gücü aynı fakat beygir konusunda yeni gelecek 308 10 beygir daha fazla .

Bir detaydan daha sizlere bahsedelim 1.2 PuruTech 130 HP seçeneği mevcuttu fakat yeni 308 ile 1.2 PureTech 110 HP lik seçeneği ile gelecek . 130 HP olan motor otomatik şanzıman ile sunuluyordu. Yeni gelecek 110 HP’lik motor manuel seçeneği ile satışa sunulacak.

Peugeot 308 En Çok Şu Araçlarla Karşılaştırıldı

Volkswagen Golf ve Renault Megane ve Peugeot Yeni 308 Karşılaştırması

Peugeot 308 ve Opel Astra HB Karşılaştırması

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin