Şık tasarımı ile karşımıza çıkan Yeni Opel Corsa GSİ

Bundan kısa bir süre önce Yeni Opel Corsa GSİ modeli duyurulmuştu. General Motors ile anlaşma sağlandıktan sonra PSA Grubu Opel’i sdatın almıştı. Bu satın alma işleminden konseptte büyük değişiklik ve yeniliklere gideleceğini de bizlere hissettirmiş oldular.

Bu gelişmeler neticesinde hemen kolları sıvayan PSA Grubu yeni Opel’in Corsa modelinde yeniliklere başladı.  Eski yıllardaki GSi rozetini İnsignia modeli ile yeniden canlandırdı.

Şasisiyle, motoruyla, altyapısıyla yüksek performanslı üretilen bu model arkasından da üretilecek serilerinde habercisi gibi görünüyor. Bundan bir ay kadar önce GSİ armasını Corsa’nın takacağını duyurmuştu.

 

Opel Corsa Gsi

 

Opel ailesinin devamı niteliğini taşıyan Corsa GSİ kullanım rahatlığı, sürüş dinamikliği gibi özellikleri ile şimdiden çokça iddalı olduğunu gösteriyor. Henüz teknik olarak motor bölümü ve performansı hakkında bir bilgi vermediler. Şimdilik sadece tasarımsal özelliklerini biliyoruz.

Dış görünüşte tamponun üzerinde tasarlanmış hava kanalları görünüyor. Yine hava giriş çıkışlarını sağlayan tasarlanmış bir kaput ve büyütülmüş bir ızgara görülüyor. Alaşımlı jantlar ve karbon görünümlü aynalar ile büyüleyici görünüyor. Arka taraftaki spoyler da gözden kaçmıyor bu arada.

 

Opel Corsa Gsi 2

 

Yeni Opel Corsa GSİ’nin yenilenen tasarımı ve yeniliklerinin çalışmalarının Nürburgrin’de devam ettiği söyleniyor. Nürburgrin’de çalışmalarına devam edildiği söylenen bu model 209 beygir gücünde olan Toyota Yaris modeline de rakip olduğu söylentiler arasında.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin