Seat, lansman öncesi Leon Cupra R’yi duyurdu.

Seat, lansman öncesi Leon Cupra R’yi duyurdu.

Sadece 799 adet üretilecek olan üçüncü nesil Leon Cupra R, Seat’ın yeni bir marka oluşturma planları içinde yeni bir hamle olacak. Cupra R, Cupra 300’den bildiğimiz 296 HP güce sahip motorun daha sportif bir yazılıma sahip halini taşıyacak ve 306 HP olacak. Yeni egzoz ve aerodinamik geliştirmelerle beraber; güçlendirilmiş Brembo frenler, Dinamik Şasi Kontrol sistemine sahip adaptif süspansiyonlar ve güncellenmiş ön camber ayarı sunulacak.

Standart Leon ve en son Cupra’ya göre “R” logosunun birkaç getirisi olacak. Adaptif süspansiyon sistemi, Brembo frenler ve yeni egzoz sistemi teknik anlamda yapılan değişiklikler. Otomobilin gövdesinde ise ön ve arka spoylerlar, marşpiyeller ve arka difüzörde karbon fiber detaylar kullanılıyor. Ayrıca modele has jantlar, geniş hava girişleri de otomobili standart Cupra’dan ayırıyor.

Özel mat ve bakır renginden oluşacak olan Cupra R hem rengi hem de kova koltuklar ile normal Cupralardan ayırt edilecek.

Seat’ın, daha önce haberlerimizde duyurduğumuz gibi Cupra’yı bir alt marka haline çevirme planı var.Citroen’in, “DS” için yaptığı gibi önümüzdeki yıllarda Seat da Cupra için aynı uygulamayı yapıp yeni bir alt marka oluşturacak.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin