Yeni Mercedes Sprinter “Sprinter Sana Yakışır” sloganıyla kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

1996 yılından günümüze kadar uzanan hafif ticari araçlar sınıfında bir fark yaratan Mercedes-Benz Sprinter modelinin yeni jenerasyonu mayıs ayı itibari ile satışa sunuldu.

Panelvan, Minibüs ve Kamyonet olmak üzere 3 ayrı sınıfta satışa sunulan yeni Sprinter kullanıcılarının talep ve beklentilerini karşılamak için yeniden tasarlandı.

20 yılı aşkındır Türkiye’deki Sprinter deneyiminin ardından yeni Mercedes Sprinter Minibüs; ister okul, ister personel aracı olarak, 13+1’den 22+1 kişiye sunulmuş. Sınıfının en geniş yelpazesi ve standart olarak sunulan ayarlanabilir 3 noktalı emniyet kemerli yenilenen koltuklarıyla her koşulda güvenli bir ortam sağlıyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: Mercedes GLB Önümüzdeki Yaz Tanıtılacak

Yenilenen Sprinter’da hem ön kısım hem de yolcu bölümü için iki ayrı klima sistemi, arka hoparlörler, yeni iç yan kaplamalar, her koltuk için USB girişleri ve telefon koyma yerleri ile de konforlu yolculuk deneyimi arttırılmış.

Yeni Mercedes Sprinter’ın 5 ton azami yüklü ağırlığa sahip araçlarda kalın teker seçeneği bulunuyor. Bu özellik sayesinde araçlar yüksek yolcu taşıma kapasitesinde dahi düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Mayıs ayı itibari ile satışta olan Sprinter’ın extra uzun modelleri gelecek aylarda satışa sunulması bekleniyor.

 

 

Yeni nesil Mercedes Sprinter modelinde hem arkadan itiş hem de önden çekiş seçenekleri sunuluyor. Önden çekişli araçları arkadan itişli araçlar ile karşılaştırdığımızda aracın yük taşıma kapasitesi 50 kilogram daha artıyor.

Ayrıca önden çekişli araçların diğer bir özelliği ise 80 mm daha alçak olan yükleme eşiği de ticari kullanımda yüklemeyi önemli oranda kolaylaştırıyor.

Önden çekişli Sprinter modellerinde sunulan 9 kademeli tork konvertörlü otomatik şanzıman, ticari araçlarda önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor. Kendini kanıtlamış olan 6 ileri manuel şanzıman da yeni Sprinter’in öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor.

 

 

Yeni jenerasyon Sprinter’da ergonomik tasarıma sahip konforlu koltuklar, öne çıkan yenilikler, nahtarsız çalıştırma ve optimize edilen iklimlendirme sistemi bu yenilikler arasında yer alıyor. Ayrıca da kullanım amacına göre şekillendirilebilen saklama alanları ise kullanıcıların kabin içinde düzeni sağlamasını kolaylaştırıyor.

İlginizi Çekebilir: 2020 Mercedes-AMG GLS 63 Görüntülendi

 

 

Yeni Sprinter’ın “Aktif Fren Asistanı”, “Aktif Şerit Takip Asistanı”,  mesafe takip sistemi DISTRONIC ve yorgunluk uyarısı “ATTENTION ASSIST” gibi elektronik asistanlar sürüş güvenliğinde sürücüye destek sağlıyor. Bu donanımlara ek olarakta, kendi kendini temizleyebilen ve görüntüyü iç dikiz aynasında gösteren “Geri Görüş Kamerası”, 360 derece görüş açısına sahip olan modern park yardımcısı ya da silme işlemi esnasında maksimum görüş alanı sunan entegre “Yağmur Tipi Silecek Sistemi” vs. yeni jenerasyon Sprinter ile birlikte yeni sürüş destek sistemleri olarak sunuluyor.

 

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin