İşte karşınızda 2019 model Yeni Ford Focus!

Hayranlık uyandıran tasarımı, fark yaratan karakteri ve çarpıcı ayrıntıları onu bambaşka bir boyuta taşıyor. Yeni Ford Focus, sahip olduğu eşsiz donanımlar ve gelişmiş sürücü destek sistemleriyle eşsiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Ford Focus çok yakında Türkiye’de!

Focus driving in tunnel

Benzersiz teknolojiler parmağınızın ucunda

Yeni Ford Focus, daha önce hiç yaşamadığınız bir sürüş tecrübesi sunuyor. Oldukça etkileyici, güncellenmiş ileri Sürücü Destek Teknolojileri, Yeni Ford Focus’la geliyor. Güncellenmiş Şerit Hizalama Sistemi, Adaptif Hız Kontrol Sistemi ve Geliştirilmiş Otomatik Park Sistemi gibi üstün donanım özellikleri ile Yeni Focus, rahatlığı ve güvenliği aynı anda yaşatıyor. Bu akıllı ve teknolojik donanımlar aracınızın hızlanmasına, fren yapmasına, hatta direksiyonun kumanda edilmesine yardımcı olarak sürücü için eşsiz deneyim imkanları sunuyor.

Bu performanslı ve kolay teknolojileri tecrübe ettikten sonra daha önce nasıl araç kullandığınıza adeta şaşıracaksınız.

Sürekli Bağlantıda kalın

Türkçe sesli komut sistemli SYNC 3 Araç İçi Bilgi ve Eğlence donanımı, telefon görüşmelerinizi ve otomobilinizin eğlence donanımı kontrollerini ellerinizi direksiyondan çekmeden yapmanıza imkan tanıyor. Böylece Yeni Focus ile geçireceğiniz her anı unutulmaz yapıyor.

2019 Focus Resimleri

Ford ve Yapı Kredi ortaklığı sayesinde dünyada ilk kez bir otomobil, sanal bankacılık hizmetlerinin kullanılmasını olanak sağlıyor. Yapı Kredi Mobil Uygulaması ve Ford SYNC 3 ortak hareket ediyor.  Ve bu sayede Ford kullanıcıları ATM ararken, Yapı Kredi Çağrı Merkezi’ne ulaşmaya çalıştıklarında ya da ekonomi bilgilerini bilmek istediklerinde tüm bu işlemleri araçlarından inmeden yolculuklarına ara vermeden, Türkçe komutlar ile rahatlıkla gerçekleştirebiliyor.

Ford Focus interior cockpit view / Ford Focus interior transmission view

2019 Ford Focus ile altın çağınızı yaşayacaksınız

2019 Ford Focus, 6 ileri manuel ve 6 veya 8 ileri otomatik vites alternatifleri ile geliyor. Bu şanzımanlar son derece yüksek motor performansı verirken aynı anda yüksek yakıt tasarrufu da sağlıyor. Yeni Focus’un dış yüzündeki atletik ve aerodinamik tasarım da yine verimlilik noktasında çıtayı oldukça yukarı koyuyor.

Yeni Focus ile hiç olmadığınız kadar güvendesiniz

Akıllı donanımlar ve sürüş destek yapıları ile donaltımış Yeni Focus, tüm sürüş koşullarında size ve yakınlarınıza güven veriyor. Yaya ve Bisikletli Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, muhtemel bir risk anında sizi önceden uyarıyor ve zamanında tepki veremezseniz sizin yerinize fren yaparak olası bir tehlikenin önüne geçmiş oluyor. Bu sayede hem kendinizi ve yanınızdakileri hem de yayaları korumak için bu teknolojiler size destek oluyor.

Ford Focus smart technology animation / Ford Focus side view

Sevdiğiniz her şeye yer var

Yeni Ford Focus’ta sevdiğiniz herkese ve her şeye yetecek kadar yer var. Geniş diz, baş ve omuz mesafesi ile daha rahat edeceksiniz. Ayarlanabilir ve tamamen katlanabilir arka koltukları vasıtası ile geride hiçbir şey bırakmanıza gerek kalmayacak.

Tüm araçlarla sofistike olan Co-Pilot 360 , “otomatik acil durum frenlemesi de dahil olmak üzere en gelişmiş standart sürücü destek teknolojilerini” bir araya getirmektedir. Eğer isterseniz, 2019 Odaklı sekiz vites ile otomatik şanzıman, park etme ve park yerinden kendiliğinden çıkabiliyor, çünkü sürücü parmağını P okuyan düğmeye basar.

Dur & git ve şerit-merkezleme fonksiyonuna sahip adaptif cruise control sistemi de kendi başına bir ligde. Mevcut olan tüm yarı otonom sürüş teknolojileri gibi, sistem de sürücüyü zaman zaman direksiyon simidine koymasını talep ediyor. Regülatörler kendiliğinden sürülen araçların tekerleğinde uyuyorlar, böylece her 15 saniyede bir gösterge panelindeki TFT ekrana gelen rahatsız edici uyarı için onları suçlayabilirsiniz.

2019 Focus’un teknolojileri kadar etkileyici olduğu için Ford’un bir şeyleri var, daha iyi yaptı. Onu yarış pistine götürün ve arabadaki kılıfı algılayabilir. Odaklama, köşelerde istediğiniz kadar itin, alt kata getirin ya da kaldırıcı çıkıntısı ile kuyruğu alın ve dijital nannilerin eğlenceyi almadan eğlenceden çıkmalarını nasıl başaracağınızı hissedeceksiniz. sürme.

2019 Ford Focus Donanım Özellikleri

Çekiş kontrolünden ve Elektronik Denge Kontrolünden, hız sınırlarının uygulanmadığı kontrollü bir ortamda nefret ettiğimiz kadar, Odaklama, frenleme sisteminden otomatik müdahalelerin sizi istismar etmeyeceği şekilde programlanır.

1.5 litrelik EcoBoost üç silindirli turbo ve ST-Line paketli istasyon vagonu, süratli hatchback’e göre daha büyük bir modaya sahip olmaya istekli bir sürpriz. Motorun bir downtuned versiyonu Fiesta ST (Avrupa, üzgünüm Amerika! Için), ailesinin yeni üyesi 182 PS (180 beygir) ve fıçı 240 Nm (177 pound-feet) sahiptir. Focus’un ağırlığı ve altı vitesli manuel şanzımanın kısa mesafeli vites kolu ile birlikte kullanıldığında, bu motor zorla itilmeyi sever ve hayal ettiğiniz kadar kolay bir şekilde puf yapmaz.

Ayrılış noktasından MotorPark yarış pistine kadar Ford, 1,5 litrelik EcoBlue ve Hydra-Matic 9T50 olabilen sekiz ileri otomatik bir ST-Line anahtarını verdi . Blue Oval, General Motors tarafından geliştirilen şanzımanın bir kaç sebepten dolayı kutunun dışında bir sekiz hız geliştirmeyi tercih etmemişti.

Şanzıman EcoBlue dizel dize ile nasıl ilişkilidir? Hattın hızlanması, iletime geçmek için bir anı alır, fakat harekete geçtikten sonra, ikisi bir bakladaki bezelye gibidir. Kompakt segmentlerdeki diğer tork-dönüştürücü otomatik şanzımanla karşılaştırıldığında, birbiri için mükemmel, pürüzsüz ve sıkı sıkıya takılır.

Tüm yeni sıfırdan ve 2.0 litrelik EcoBlue bazlı1.5 ise, son işlemden geçirme teknolojisinde Selektif Katalitik İndirgeme emisyonlarına sahip değildir. Bu, İngiltere’nin Dunton kentinde ve otomobil üreticilerinin Almanya’daki araştırma ve geliştirme merkezlerinde geliştirdiği bu motorda Avrupa Ford’un ne kadar yatırım yaptığını anlatıyor.

Aşağı inen tork (1,750 ila 2,500 dev / dak arası 270 Nm), yüksek hızlarda sollamaya yardımcı olur ve 1,5 litrelik EcoBlue, yılda çok fazla mil süren müşteriler için doğru seçimdir. Gerçek dünyadaki yakıt tüketimi rakamları, Dünya Çapında Uyumlaştırılmış Hafif Araçlar Test Prosedürünü yansıtmamaktadır, ancak bu boyut ve ağırlıktaki bir araba için yeterince iyidir. “Eğer kırılmazsa, düzeltmeyin” gibi bir söz vardır. Ford, iç ve dış standart, iyi ve alt standart kalitede bir plastik deniz olarak tanımlanabilir farklı bir yaklaşım aldı. Vignale trim seviyesi, deri ve yumuşak dokunuşlu dolgu ile yapılan anlaşmayı tatlandırmaya çalışır, ancak hepsi söylenir ve yapılırsa, malzemelerin kalitesine daha fazla ilgi gösterilmekteydi.

Kabinin alt tarafındaki plastik panellere dokunmak, Ford’un önümüzdeki yıllarda hız kazanmayı planladığı maliyet düşürme boyutunu ortaya koyuyor. Plan, platform sayısını dokuzdan beşe indirecek ve Ford, bunun gerçekleşmesi için Volkswagen ve Mahindra’ya güveniyor.

Odak, Avrupa bölümünün mühendisliği tarafından bir çeşit Kutsal Kase olarak tanımlanan C2 araç mimarisinin ilk uygulamasıdır . Modülerlik, maliyet-kesim ile birlikte oyunun adıdır. Bu, bizi 1.0 litrelik EcoBoost ile sipariş ederseniz, torsiyon demeti süspansiyonuna sahip olan bir kez daha Vignale’ye götürür. En az 1,5 litre deplasmana sahip EcoBoost, bağımsız bir kurulum sağlar.

Global C araç mimarisine (C1) kıyasla her açıdan daha iyi olan C2, akılda elektrifikasyon ile geliştirilmiştir. 2020 Ford Kuga (Amerika Birleşik Devletleri’nde Kaçış) ve Lincoln MKC bu platforma geçiş yapacak ve bugüne kadar Ford’un bir plug-in hibrid seçeneği üzerinde çalıştığının farkındayız .

Dikkatimizi Odak noktasına geri döndürürken, dördüncü nesil de gösterge tablosunun tasarımını zorlaştıran düğmelerden oluşan inanılmaz bir koleksiyona sahiptir. Ford’un yaptığı gibi bir şey, tabletlerden esinlenilen bilgi-eğlence sistemi ile birlikte, arka koltuk ve başlık odası. Test araçlarımızdaki 8.0 inçlik SYNC 3 Qi özellikli mobil cihazlar, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu için kablosuz şarj ile birlikte önceki nesle göre daha fazla işlemci gücü ve üstün grafiklere sahip.

Vagon için giderseniz, 2019 Ford Focus arka koltuk katlanarak 1.650 litre bagaja kadar yutulabilir. Beş kapılı hatchback kötü değil, ama bir dakikalığına bagaj kapasitesini unutalım. En parlak ambalaj kararı, subwoofer ve stepnenin bir arada bulunduğu sahte zemin altında bulunabilir. Doğru; B & O Play opsiyonel ses sistemi ile donatılmış modeller bile yedekte!

Lastik tamir takımları bu günlerde tüm öfkelerdendir çünkü ağırlıktan ve belirli bir oranda yedek lastikten daha ucuzdurlar. Bu kitler senaryolarda bir delilden daha ciddiye alınmaz ve Ford bu konuda eski bir okula gitmeyi seçtikleri için büyük bir başparmak hak ediyor.

Ayrıca 2011 Ford Focus tarafından 2011 yılında tanıtılan sisteme benzer Kapı Kenar Koruyucusu da övgüye değer. Ucuz ve uzun vadede, dışarı çıkan plastik maliyetleri, kapıları yeniden boyamaktan daha az değiştiriyorlar. İlgilenilen bir diğer nokta ise başlangıç ​​ekranıdır. Bilgiler BMW’nin ön camına yansıtılmasa da, HUD sürücünün polarize güneş gözlüğü takmış olsa bile çalışmak üzere geliştirilmiştir.

Codenamed C519, Focus Mk IV, segmentteki daha iyi tam LED aydınlatma teknolojilerinden birine sahip. Uyarlamalı Ön Aydınlatma Sisteminin parıltı içermeyen yüksek huzmesi öne bakan kamera, bir döner kavis veya viraj işaretini tespit ederse, kirişin şeklini genişleten bir fonksiyonla birlikte öne çıkar.

Yıkıcı Direksiyon Asistanı, 2019 Odaklama tarafından ileri sürülen teknolojik gelişmeleri tamamlıyor. Aracın elektronik beyni, çarpma olasılığını belirlerse, sistem, Odaklama’nın yönlendirebileceği bir boşluk varsa, direksiyon yardımcısı sağlar. Kazadan kaçınma teknolojisi, sürücüyü önleme ve hafifletme önlemlerinden hariç tutmayı amaçlamamaktadır. Bu durum, Evasive Steering Assist’in durumun söz konusu tedbiri gerektirmesi durumunda direksiyon simidini ters yöne çevirme olanağı sunması için programlanmıştır.

2019 Ford Focus Tasarımı

Dış dizayn? Bu, Ford’un Avrupa (yüzde yüzü), Ford (ön taraf), Lexus (yanlarda) ve Mazda (arkada) arasında bir melanj olarak görüldüğü bir alan olan Ford’un yüzde 100’lük bir hak kazanmadığı bir alandır. Daha uzun dingil mesafesi ve daha kısa çıkıntılar otomobilde dinamik bir duruş sağlar ve yapılandırma sırasında dikkatli olmazsanız, ızgara dış tasarımı tamamen bozabilir.

Eğilim ve Titanyumun yatay çıtaları, aracın geri kalanıyla yeterince sağlam değildir. Vignale, Focus için mevcut en havalı ön tampon tasarımına sahip daha iyi bir izlenim bırakıyor. Diğer yandan ST-Line, alçaltılmış, daha sert süspansiyon sistemine aldırış etmediğiniz sürece, demet topluluğudur. ST-Linebir çift egzoz sistemi, daha agresif dudak spoyleri ve yan etekler ve 215/50 R17 yaz lastikleri ile sarılmış Rock Metalik Y-tasarım alaşım jantlar ile daha fazla lezzet katıyor.

Fiyatlandırma konusunda, Ford’un bir avuç yıldan beri Avrupa’da para kaybetmesi bir sır değil. Ancak mali sıkıntıya rağmen, Focus eskisinden 200 € daha ucuz. Almanya’da öyle.

Saarlouis’te üretilen Focus, 1.0 litrelik EcoBoost’un 125 PS (123 beygir gücü) versiyonu ve altı vitesli manuel ile Trend için 18.700 € ‘dan başlıyor. Standart özelliklerin listesi kalbin yarışını kazanmayacak, ancak kompakt hatchback’ten beklenen her şey orada.

LED gündüz sürüş farları, çelik jantlar etrafına sarılmış 16 inç lastikler, İleri Uyarılı Önyardım Yardımı, yaya ve bisiklet algılama, direksiyon simidi üzerindeki deri ve vites kolu, klima, Şeritte Kalma Yardımlı Şerit Yardımcısı, Akıllı Hız Sınırlayıcı, ayarlanabilir Sürücü koltuğuna lomber destek, hemen hemen her şeyden önce müşteriye hiçbir ücret ödemeden gelir.

Sedan isteyen filo operatörleri, yazı yazılırken Türkiye ve Romanya’ya ayrılan bu beden tarzından akıllarını almalılar. Focus Sedan’ı getirecek bir plan yok.Daha batıya doğru, ancak Avrupa’daki bayi ağı Ford Motor Company’ye baskı uygularsa, kullanılabilirlik artırılacaktır. Sonuçta, sedan beş kapılı hatchback ve aile dostu emlak olarak aynı montaj fabrikasında inşa edilmiştir.

Tatmin edici olmayan unsurları dikkate alarak 2019 Focus sadece iyi değil. Premium olmayan kompakt segmentte tacını en iyi hatchback olarak tutmayı başardı. Mazda3’ten daha iyi işleyen bir teknolojik trailblazer olan Focus, en talepkar veya şüpheci bir müşteriye bile cazip bir seçim.

“Neden hiç Volkswagen Golf’den bahsetmedin?” Adil nokta, sevgili okuyucu, ama ikisi arasında, en azından Golf’ün bir sonraki nesline kadar rekabet yok.

Almanya’daki en ucuz konfigürasyon, üç kapılı, 15 inç jantlı, lastik tamir setinde ve partikül filtreli 1.0 TSI’da 18.250 Euro’dur. 85 PS (84 beygir gücündeki) ve beş vitesli şanzıman, giriş seviyesindeki Golf’ü otoyolda sürüş için yetersiz hale getiriyor.

Bölümde, Hyundai i30 ve Opel Astra da dahil olmak üzere daha ucuz alternatifler var. Ancak, fiyatlandırma öncelikler listesinin en üstünde olmadığı ve yeni otomobil alıcısının paranın değerinin temellerini anladığı sürece , Odak, hiç de zahmetsizdir.

2019 Ford Focus Türkiye Fiyatı

Yeni Focus’un Türkiye pazarında kaç bin TL’den satışa çıkacağına dair henüz net bir bilgi yok. Ancak siz bu haberi okuduğunuz anda Ford, Focus için fiyat listesini yayınlamış olabilir. O yüzden Ford Fiyat Listesi’ne bakmanızda yarar var. Biz bu haberi güncellemeden önce fiyat listesi açıklanmış olabilir. Sıfıraraçal.com üzerinden aracın teknik ve donanım özelliklerini daha detaylı inceleyebilir ve size özel fiyat teklifi ile Yeni Focus’a daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerik2019 BMW 3 Serisi
Sonraki İçerik2018 BMW M140i

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin