Yeni Focus ST daha güçlü bir motor seçenekleri ile geldi.

Ford, yeni Focus Station Wagon’un resmen tanıttı. Focus ST ve Fiesta ST modellerinin izinden devam eden wagon versiyonu, ekstra güçlü motor seçenekleri ve de pratik kullanım alanı ile geldi.

Otomotiv devi Ford, bu otomobillerin satışlarına yaz aylarında başlayacağını açıkladı

Amerikalı otomotiv üreticisi, yeni modelini 2.3 lt’lik Ecoboost benzinli motor seçeneği ve 2.0 lt’lik dizel motor seçenekleri ile sunulacak.

 

 

İlginizi Çekebilir: 2021 Ford Mondeo Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Standart olarak 6 ileri manuel şanzıman ile sunulan ön tekerlekten çekişli otomobil, opsiyonel olarak ayrıca 7 ileri otomatik şanzıman ile tercih edilebilecek.

Performans Verileri Henüz Açıklanmadı

Performans verileri henüz açıklanmayan benzinli versiyonun, 0-100 km/s hızlanması 6 saniyenin biraz üzerinde tamamlaması beklenebilir.

Dizel versiyonunda ise kaputun EcoBlue ünite, 190 bg güç ve 400 Nm tork sunacak. Performans verileri hakkında detaylı bilgi şimdilik bilinmeyen dizel motorlu ST Wagon, EcoBoost üniteli modele göre daha verimli ancak biraz daha yavaş olacak.

Gövde şeklinden tamamen bağımsız olarak yeni Ford Focus ST, elektronik sınırlı kaydırmalı diferansiyeli standart olarak sunan ilk ön tekerlekten çekişli Ford modeli olarak kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

 

 

Yeni Focus ST aynı zamanda Ford Fiesta ST modelini bile arkasında bırakarak Ford’un en iyi direksiyon tepkisi veren otomobili olacak.

İlginizi Çekebilir:  2021 Ford Focus Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Ayrıca otomobilin elektrik destekli direksiyonunun normal bir Ford Focus modeline göre %15 daha hızlı olduğu ifade edilmektedir.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin