Daha önce casusu resimleri sızan Ford Focus ST modeli nihayet tanıtıldı. Rakamlara bakıldığı zaman bu bekleyişe değdiği görünüyor. Benzinli ve dizel motor seçenekleri ile gelen model, eski Focus ST modeline göre 12 fazla beygir gücü ve 17 daha fazla tork sunuyor.

Benzinli versiyonda Ford markasının deyişiyle gelmiş geçmiş en güçlü 2.3 litrelik EcoBoost dört silindirli motor yer alıyor. 280 beygir güç üretebilen model 420 Nm tork sunuyor. Benzinli motor 100 km/s hıza 6 saniyeden daha erken ulaşabiliyor.

İlginizi Çekebilir: 2020 Mini JCW GP Günümüzün En Hızlı Mini Modeli Olabilir

Yeni Ford Focus ST modeline entegre edilen motor, firmanın GT ve F-150 için geliştirilen gücü en hızlı şekilde aktararak gecikmeyi önlemeyi hedefleyen bir teknolojiyi içerisinde barındırıyor. Ayrıca motor çift kaydırmalı ve turboşarjlı 6 ileri manuel şanzıman ile birlikte çalışıyor. Fakat 6 vites olan bu parça ek bir ücret ile 7 vites bir şanzıman ile değiştirilebiliyor.

Dizel versiyona baktığımız zaman 2.0 litrelik EcoBlue motorla gelen otomobil, 190 beygir güç üretebiliyor ve 400 Nm tork üretiyor. Bu durum aracı bugüne kadar geliştirilen en güçlü dizel 2020 Ford Focus ST yapıyor. Bu model araç 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman ile tercih edilebiliyor.

EcoBoost motora sahip Ford ST modeli elektronik sınırlı kaydırmalı diferansiyeli standart olarak sunuyor. Ayrıca Ford modeli önden çekiş ile karşımıza çıkıyor. Dizel versiyon ise virajlarda ön tekerin iç bölümüne fren gücü uygulayan bir trok dağıtım sistemi ile sunuluyor.

İlginizi Çekebilir: 2019’un En Çok Satılan Otomobilleri Burada

Ford Focus ST aynı zamanda Ford Fiesta ST modelini geride bırakarak Ford’un en iyi direksiyon tepkisi veren aracı olduğu belirtiliyor. Elektrik destekli Focus modelinin normal bir Focus modeline göre yüzde 15 daha hızlı olacağı söyleniyor.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinden Ford Focus ile ilgili haberleri takip edebilir, Ford Focus fiyatı alabilir dilediğiniz marka ve model araç için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin