Honda markasının Urban EV konsepti üzerine geliştirdiği en yeni modeli Honda e Prototype, Mart ayında sergilenmişti.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen ve Honda markasının Avrupa pazarında ürettiği tamamı elektrikli ilk model olma özelliğini taşıyor. Honda’nın yeni modeli neredeyse seri üretime tamamen hazır diyebiliriz. 2019 yılının sonlarına doğru son halini alması beklenen yeni Honda e modelinde bazı küçük değişiklikler de yapılacak. Lakin Honda markasının küçük elektrikli mdoelinin ana hatları şekillenmiş gibi görünüyor. Honda aracın ismi konusunda ise değişiklik yapabilir.  2020 Honda e modelinde geçmişle geleceği bir araya getirdi diyebiliriz. Honda e Prototype yuvarlak farları, retro tasarımlı jantları, yumuşak pürüzsüz panelleri ve küçük gövdesiyle birinci nesil Civic modelini bizlere hatırlatıyor. Ayrıca araç gömme ön kapı kolları ve geleneksel yan dikiz aynaları ile geleceğe hazırlanmış durumda. Bununla birlikte Honda e modeli sessiz ve dingin bir sürüş için ön camla aynı geometride dizayn edilmiş.

İlginizi Çekebilir: 2021 Skoda Superb Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Elektrikli Honda modeli kabini de dış tasarımı gibi oldukça dikkat çekiyor. Honda e Prototype kabini de elektrikli otomobil konseptine uygun bir teknoloji ile dizayn edilmiş. Otomobilin yatay bir mimariyle şekillenen ön konsolunun üst bölümünde 3 büyük ekrandan oluşan bir panele yer verilmiş. Bu panelin her iki köşesindeki küçük ekranlara da yan kameralardan gelen ayna görüntüleri aktarılmış.

Otomobilin dış tasarımındaki minimalist yaklaşım kabinde de aynen devam ediyor. Kumanda sayısının oldukça düşük tutulduğu kabinde ahşap görünümlü kaplamalara yer verilmiş. İki kollu direksiyon simidi ve düz tasarlanan koltuk minderleri ilk nesil Civic modelini andırıyor. Koltukların arasındaki vites kumandası ise Honda NSX modelini bizlere andırıyor. Vites kumandasının hemen gerisinde sürüş modu düğmesine yer verilmiş. Elektrikli küçük Honda modelinin kabininde dikkatimizi çeken bir diğer detay ise aracın hacmi. Honda’nın yeni elektriklisi için içi dışından büyük otomobil diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: 2019 Toyota Yaris Görücüye Çıktı

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde Honda marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size en uygun aracı bulabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin