Yeni Bmw X5 modeli, 7 Serisi’yle aynı eşitlikte yükselecek!

Bmw’nin 7 Serisi ile aynı tasarımı, aynı estetiği ve aynı mimariyi paylaşacağı duyurulan dördüncü nesil yeni Bmw x5 plug-in hibrit ve performanslı versiyonları ile birlikte 2018 yılının ikinci 6 ayında satışa sunulacak.

Bmw’yi en son İskandinavya ülkelerinde yoğun kış şartları testinde görüntülendi. Yeni Bmw X5 modeline son dokunuşlar yapılıyor. Harald Krüger firmanın patronu bu yıl Yeni Bmw X5 modelinin yollara çıkacağını açıkladı. Yeni Bmw X5 ekim ayı gibi otomobil pazarında satışta olması bekleniyor.

CLAR platformunda şekillendirilecek olan Yeni Bmw X5, i-drive kabin teknolojisinde en üst versiyona sahip olacak. Otonom sürüş teknolojisine de izin verecek olan model frenleme ve direksiyon manevralarını da kontrol edebilecek. Kendi kendini park edebilme özelliğine de sahip olacak olan model sürücü isterse anahtar üzerinden de kontrol sağlayabilecek.

 

2019 Bmw X5

 

Yeni Bmw X5’in hızlı versiyonu olacak X5 M ise de kaputun altını M5 modeli ile aynı özelliği taşıyacağı 4.4 lt hacim, 600 bg güç ve çift turbo şarjlı V8 ünitesini paylaşacak.

Güncel olan X5 M modelinden 25 bg daha fazla güçlü ve Porsche Cayenne Turbo S modelinden ise 30 bg daha güçlü olacak yeni model en büyük rakibi 610 bg güce sahip Mercedes-AMG GLE. CLAR platformu sayesinde güncel olan modelden daha hafif olması planlanan Yeni Bmw X5 0 km hızdan 100 km hıza 4 saniyenin altında tamamlanması bekleniyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin