Yeni Bmw 3 Serisi daha geniş arka diz mesafesi ve daha uzun arka kapılara sahip versiyonu Çin’de sergileniyor.

16 Nisan tarihinde başlayan 2019 Şanghay Otomobil Fuarı kapsamında ilk karşılaşılan Mercedes AMG A35L isimli sedan model oldu. Bu araç standart AMG A35 sedanın daha uzun aks mesafeli versiyonu halindedir. Tanıtılan bir diğer model ise uzun aks mesafesine sahip BMW 3 Serisi modelidir.

Uluslararası standart BMW 3 Serisi ile aynı tasarımda gelen uzun aks mesafeli bu 3 Serisi, aks mesafesinin daha uzun olma getirisi arka kapıların daha uzun olması ve arka diz mesafesinin daha geniş olmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Volkswagen Yeni SUV Coupe Konseptini Tanıttı

Yapılan açıklamalara baktığımızda bu tanıtımı gerçekleştirilen versiyonun BMW 3 Serisi’ne göre aks mesafesi 11 cm arttırılarak 2961 mm’ye yükseldiğini görüyoruz. Arttırılan aks mesafesinin, arka diz mesafesini normaline göre 4.3 cm kadar büyüdüğü açıklandı. Alman otomotiv devi BMW bu gelişme ile birlikte uzun aks mesafeli 3 Serisi’nin, sınıfında en iyi arka diz mesafesine sahip modeli olduğunu belirtiyor.

 

 

Tüm bu gelişmelere ek olarak araca birde panoramik bir cam tavan eklenmiş ve normal camları da daha az ses geçiren akustik camlardan seçilmiş. Ayrıca da bu yeni modelin bir makam araca dönüşmesi düşünülerek kol dayama dahil tüm iç döşemeler lüks malzemeler ile tasarlandığı da belirtiliyor.

Çin’e özel olarak gelen bu 3 Serisi’nin motoru 2.0 lt’lik turbo benzinli ünite tercih edilmiş. Bu benzinli ünite 181 bg güç ve 300 Nm tork üretiyor. Otomobilin gücü ise arka aksa 8 ileri otomatik bir şanzıman ile aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Opel İnsignia Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Modelin bu kombinasyona sahip versiyonunun adı ise “325Li Launch” olarak belirlenmiş. Açıklamalarında devamında ise bu yeni modelin Çin’de birkaç ay içinde satışta olacağını görüyoruz. ayrıca da uzun aks mesafeli 3 Serisi modeline ek olarak standart 3 Serisi Brilliance markası altında Çin’de satılmaya devam edecek.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin