Ön tekerlekten çekişli hatchback model BMW 1 Serisi son testlerini Fransa’da tamamlıyor.

Sıfırdan yeniden geliştirilen BMW 1 Serisi modelinin tanıtımına gün geçtikçe yaklaşmaktayız. Şuanda Fransa’da bulunan test merkezinde son testlerden geçen Bavyeralı firmanın en küçük modelinin bu yıl tanıtılacağı bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: 2020 Ford Focus Hibrit ve 2020 Ford Fiesta Hibrit elektrikli geliyor

 

 

Gelişiminin beş yıldır devam ettiği 3. nesil 1 Serisi’nin, yeni jenerasyon ile birlikte yaşayacağı en büyük değişikliği ise ön tekerlekten çekişli mimariye geçişi olacak. Bu yeni modelin kamuflajlı fotoğraflarını paylaşan BMW, aynı zamanda da Mercedes A-Serisi ve Audi A3 modellerine rakip olacak otomobiliyle bazı bilgileri de paylaştı.

Yapılan açıklamalara göre yeni 1 Serisi’nin m135i xDrive versiyonu bir BMW’ye entegre edilen en güçlü dört silindirli motor yer alacak. BMW X2 M35i’de de görev alan bu ünite 306 bg güç üretecek. Tork değerleri henüz bilinmiyor.

 

 

Yeni BMW 1 Serisi, ön tekerlekten çekiş platformuna geçiyle birlikte daha geniş bir iç hacim sunuyor. Örnek vermemiz gerekirse, aracın arka kısmında ekstra olarak 33 mm bir diz mesafesi ve artı 19 mm baş mesafesi görülecek.

Yeni nesil 1 Serisi, yüklemesi kolay ve daha geniş bir bagaj alanı sunacak. Daha büyüyen depolama alanı mevcut modele göre ekstra olarak 20 lt hacim sağlayacak. Bu da aracın toplam bagaj hacmini 380 litreye çıkarıyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Nissan GT-R Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

BMW Grubu’nda sürüş dinamikleri bölümünün başındaki kişi Peter Langen’e göre 2020 BMW 1 Serisi, ön tekerlekten çekişli doğasına göre “bireysel karakterisiğe sahip orijinal bir BMW” olacak. Yenilenen BMW 1 Serisi modelinin Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin