Daha çok ödemek isteyenler için daha Premium bir Q3.

Otomotiv devi Audi’nin SUV gamında sadece Q7 ile sınırlı olduğunu hatırlıyoruz. İşte o günler de artık epeyce geride kaldı.

İlginizi Çekebilir: Audi S4 Sedan Dizel Seçeneğine Kavuştu

Zira firma portföyünün küçük kardeş Audi Q2 modelinden amiral gemisi olan Audi Q8 modeline kadar genişletmiş durumda. Audi, E-Tron ve E-Tron Sportback ismindeki elektrikli SUV’leri ile de SUV çeşidini arttırmaya devam edecek.

Şimdi de karşımıza ailenin en yeni üyesi olan yeni Audi Q4’ün Nürburgring asfaltındaki test görüntüleri çıkıyor.

Daha önceki hayatında Audi Q3 Sportback olarak tanımlanan model, gelecek aylarda resmi lansmanı ile Q4 isminin arkasına yerleştirecek.

Bu yeni model Audi’nin Macaristan’da bulunan fabrikasında üretilecek Audi Q4, kardeşi Audi Q3, Audi A3, Audi S3, Audi RS3 gibi modeller ile birlikte imal edilecek.

 

 

Aynı zamanda firma yukarıda bahsettiğimiz Q8 ve E-Tron Sportback’in ardından 3. Coupe-SUV modeli olacak Q4, aynı denklemi kullanarak eğimli bir tavan hattına sahip olacak.

Bu durum kabin ve görüş alanı konusunda sıkıntı yaratacak. Tabi ki eğimli bagaj kapağı ile bagaj hacminden yemesi de eşlik edecek.

Diğer yandan bu dezavantajlar, ekstra fazla ödeme yapacaklar için çok fazla önem teşkil etmiyor. İlk günlerinde Audi Q3 Sportback olarak anılan otomobilin motor seçeneklerini de kardeşinden alıyor olması şaşırtıcı değil.

İlginizi Çekebilir: Audi A4 25 Yılda 7.5 Milyon Sattı

2.5 lt’lik 5 silindirli motoru kullanacak araç, RS türevinede kavuşmuş olacak. 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda olması tahmin edilen bu araç, 2020 yılının başlarında Avrupa’da satışa sunulacak. Audi Q3 ve Audi Q4 modellerinde daha pahalı olacak.

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin