Güncellenen GT-R Nismo da New York Otomobil Fuarı’nda boy gösterdi.

Otomotiv devi Nissan performanslı otomobillerinin 50. yaşını kutluyor. 2019 New York Otomobil Fuarı’nda boy gösteren GT-R 50. Anniversary Edition, ilk kez 1969 yılında piyasaya adım atan ve Japonya’ya özel olan ilk Skyline GT-R’a gönderme de bulunuyor.

Sadece görsel yenilik ile sınırlı 50. Anniversary Edition, klasik GT-R’larda olduğu gibi çift renk temasına sahip. Kullanıcının isteğine göre beyaz gövde kırmızı şerit, gri gövde beyaz şerit ve byside mavi gövde beyaz şerit olarak seçilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: 2021 Nissan Qashqai Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

R34 kasa kodlu Skyline GT-R ile byside mavi tonu, böylece o nesilden sonra böylece 50. Anniversary Edition ile renk paletine geri dönmüş oldu. Jant kollarında da mavi detaylar içeriyor. Anniversary Edition farklı olduğubu bir dizi amblemle de belli ediyor. özel direksiyon simidi, koltuk tasarımı ve vites topuzuna sahip GT-R’ın iç döşemesinde bolca Alkantara’ya yer verilmiş.

 

 

Paket göze hitap ediyor olsa da Nissan, 2020 model yılı olarak geçen GT-R’ları mekanik alanda güncellemeyi de ihmal etmemiş. Standart modellerde 565, Nismo ve Track Edition versiyonlarında 600 bg güç üreten 3.8 lt’lik V6, düşük devirdeki tepkileri arttırmak için daha büyük bir turbo ile donatılmış. Böylelikle motor veriminde %5 oranında artış olmuş.

Pist odaklı R modu ise daha keskin vites düşümlerine imkan sağlayacak şekilde ayarlanmış. Süspansiyon ayarları da genel sürüş kalitesi arttırılarak performanslı kullanımlarda da stabiliteyi iyileştirecek şekilde değiştirilmiş. Mavi çıkışlı egzozların susturucusu titanyum malzemeli yeni bir ünite ile değiştirilmiş.

Japon otomotiv devi Nissan, 2020 GT-R Nismo’ya özel dokunuşlar yapmayı da ihmal etmemiş. Kaput, tavan, bagaj, tampon, çamurluk, spoyler gibi parçalarda karbon fiber kullanılarak 10.5 kg hafiflemiş.

 

 

İlginizi Çekebilir: 2021 Nissan GT-R Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Yukarıda belirttiğimiz motor güncellemelerine ek olarak güçlendirilmiş frenlerle donatılan Nissan GT-R Nismo’nun karbon seramik Brembo diskleri arkada 390 mm önde 410 mm olarak güncellenmiş. Tüm bunlar ile birlikte sönümlenmemiş ağırlık düşürülmüş. Böylelikle fren performansı ve stabilitesi arttırılmış. 50. Anniversary Edition versiyonu Premium, Nismo ve Track donanımlarının tamamında satın alınabilecek.

Nissan modelleri, Nissan fiyat listesi, Nissan kullanıcı yorumlarını sitemiz üzerinden inceleyebilir, sizde kendi yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin