Yeni 2020 model Volkswagen Golf kameralara yakalandı!

Volkswagen’in 8. Jenerasyonu Golf modeli test sürüşlerinde objektiflere yakalandı. Yeni GTI ve R versiyonları kamufule olmayan görüntüleri ile poz verdi.

Yeni 2020 model Volkswagen Golf yakalanan görüntülerinde tasarımında bir değişiklik yapılmamış gibi görünüyor. Golf’ün köşe hatları ve arka bölümünde dikkat çekiyor görünsede esas değişiklik tasarım değil teknik gibi anlaşılan.

 

2020 Golf

Koskoca 44 yıllık bir serüveni olan Golf’ün teknik değişikler ile büyük atak sağlayacağı bekleniyor. Yakıt tassarufunda ön planda olması düşünülen Golf yeni nesil elektrikli versiyon ve turbo şarj özellikleri ile çok konuşulacak gibi görünüyor.

 

golf mk9

 

Eski modellerine göre 50 kg daha hafifleyen Volkswagen Golf yakıt tasarrufu için hibrit teknolojisi desteklenicek. Geliştirilmiş silindir ve süzülme modu da yakıt tasarrufu için sağlanmış ilk adımlardan bazılarıdır.

Volkswagen, Golf modelinde rakiplerine karşıt 3 kapılı ve 5 kapılı seçeneklerini sunacak.  Dış görünüşünde aynı şasi olmuş görünsede araç daha uzun ve geniş iç hacmine sahip duruşu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Golf’ün versiyonlarının başlangıç paketinde dahi turbo şarj özelliğine sahip olacaklar. Dizel motor seçeneğinin ise geliştirildiği söylentiler arasında.

Yine farklı bir söylentiler çerçevesinde büyük bir atak ile dört çeker olacağı ve arka aksta ise elektrik teknolojisine geçilmesi bekleniyor. Elektrik teknolojisinin performansa daha iyi kontrol sağlaması bekleniyor.

Test sürüşlerinde objektiflere yakalanan yenilenen Volkswagen Golf’ün 2020 yılının yaz aylarında satışa hazır hale getirilmesi bekleniyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin