Yeni Berlingo, iki farklı donanım seçeneği ve motor opsiyonlarıyla Türkiye pazarında yerini aldı.

İlk olarak 1996 yılında çıkan Berlingo ile Kombivan segmentini oluşturan Citroen, 2018 model olan yeni platformlu aracını Türkiye pazarına sundu. Hafif ticari otomobil pazarının en büyük segmenti olan kombivan segmentinin lideri olma yolunda ilerleyen firma, yepyeni modeli Berlingo modeli ile elini güçlendirdi.

İlginizi Çekebilir: Citroen Firması 2019 Yılı İçerisinde İki Konsept Otomobil Daha Tanıtacak

2018 yılı Eylül ayında buyana Avrupa ülkelerinde 75 bin adet satılan model şık tasarımı ve karizmatik duruşu ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. PSA’nın EMP2 platformuna geçiş yapan yeni Berlingo, sınıfında en büyük bagaj hacmine (775 L) ve en  büyük yükleme hacmine (3500 L) sahip oldu.

 

 

İki ayrı donanım seçeneği ile ülkemize giriş yapan yeni Citroen Berlingo, güvenlik asistanı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Giriş seviyesinde kullanıcılarını Feel paketi karşılıyor. Bu pakette; viraj aydınlatmalı sis farı, park freni ve yokuş kalkış desteği gibi donanım özellikleri bulunuyor.

Citroen; kor nokta uyarı sistemi, şerit takip sistemi, yorgunluk uyarı sistemi, otomatik yağmur sensörü ve tanımlama sistemlerini içeren Güvenlik Plus paketini de opsiyon olarak satışa sunuyor.

8 ayrı renk seçeneğine sahip olacak olan Berlingo, PSA grubundan tanıdığımız motor seçenekleri ile satışa sunuldu. Yeni Citroen Berlingo standart olarak 110 bg gücünde 1.2 lt’lik Puretech motor ile geliyor. 1.6 lt’lik BlueHDI dizel motor ise de 100 bg güç ile dizel severleri memnun edecek.

 

 

İlginizi Çekebilir: Elektrikli 2020 Renault Kangoo Modelinin Yeni Konsepti

Shine donanım paketine ise özel olacak olan 130 bg güç çıkışlı 1.5 lt’lik BlueHDI motoru da satışta olacak.

Yeni Citroen Berlingo’nun Fiyat Listesini Hemen Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın

Bir Cevap Yazın