Nisan 2017’ de İstanbul Otomobil Fuarı’nda sergilenen Honda Civic Type R, düzenlenen lansman etkinliği sonrasında resmi olarak Türkiye pazarına giriş yaptı.

Honda Civic Type R selefine göre 10 beygir daha güçlü olmasının yanı sıra donanım anlamında da  selefine fark atıyor. Çift bölegli klima, ön-arka park sensörleri, nagivasyon, aktif devir eşleme özelliği, katlanır yan aynalar ve kablosuz şarz gibi donanımsal değişiklikler de var.

Yeni yüksek rijitlik seviyesine sahip gövde ve tamamı yenilenen süspansiyon sistemi sayesinde Yeni Civic Type R’ın viraj alma yeteneği arttı, direksiyon tepkileri gelişti.

Uyarlanabilir Amortisör Sistemi ve sınırlı kaydırmalı kilitli diferansiyelle desteklenen Yeni Civic Type R’ın daha kontrollü ve stabil olmasıyla birlikte sürüş keyfi iyice artıyor.

Honda mühendislerinin yaptığı bu yeni geliştirmeler sayesinde, atak sürüş karakteri ve maksimum seviyede güç transferi için çalışan bileşenler Civic Type R’ın performansını bir üst seviyeye çıkardı.

VTEC teknolojisinden yararlanan 2.0 litrelik turbo motora sahip hot hatch segmentinde yer alan Type-R ülkeye rekorla giriş yaptı. İstanbul Park pistinde “önden çekişli üretim modeli” rekoruna sahip oldu.

Rallye Kırmızısı, Championship Beyazı, Kristal Siyahı, Ultrasonik Mavi ve Füme renk seçenekleriyle sunulan Type R’da üç farklı sürüş ayarı bulunuyor; Comfort, Sport ve +R. Gaz ve direksiyon tepkilerini değiştiren bu modlardan sadece +R’da stabilite kontrolü kapatılabiliyor.

Honda Civic Type-R 1996 cc silindir hacmine ve 320 beygir güce sahip. 400 Nm tork üreten 2.0 Litre motoru ile 272 km/saat hıza sahip. 0’dan 100’e 5,8 saniye de çıkan araç 1451 kg ağırlığında. Şehir içi 9,8 şehir dışı 6,5 ve ortalama 7,7 yakıt tüketim değerlerine ve 176 co salınım oranına sahip.

Yakıt tipi benzin olan Honda Type-R, 6 ileri manuel vitese sahip.  Türkiye satış fiyatı ise 260 bin lira.

Honda Civic Type-R hakkında daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için tıklayın.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin