Bugün sizler için güvenlik denince ilk akla gelen otomobil markası olan Volvonun S60 modelini kısaca inceleyeceğiz.

S60’ ın inceleyeceğimiz motor versiyonu T3 Motor olacak.

Volvo; S60′ ta önceden T4 adını verdiği bir motor seçeneğini kullanıyordu. Şimdi ise T4 motor seçeneğinin yerine kendi ürettiği T3 isimli motoru kullanıyor. Gelin bu motorun detaylı bir incelemesini yapalım.

T3 Motor bizlerin karısına 1.5 – 4 silindirli bir motor olarak geliyor.

T3 motor bir önceki T4 motordan 28 HP daha az güç üretiyor, ancak tork gücüne baktığımızda 10Nm daha fazla tork üretiyor. T3 motorun performans anlamında istenileni karşıladığını söyleyebiliriz.0-100 km/h hızlanma süresinin 8,6 saniye olması bu dediğimizi tasdikler nitelikte. Yakıt tüketimine baktığımızda ortalama tüketimin 5,8 lt. olduğunu söyleyelim. Bu tüketimin benzinli bir araca kıyasla oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle daha sakin araç kullanmak ve yakıttan tasarrufu yapmak istiyorsanız Eco sürüş modu sizlere sunuluyor.

Araç ; 6 ileri Geartronic otomatik şanzımana sahiptir. Volvo’nun diğer modellerin de kullandığı şanzıman, geliştirilmiş ve T3 motoruna uyarlanmış olarak bizlere sunuluyor.

S60’ın Dış Tasarımına baktığımızda oldukça sportif ve şık bir tasarım olduğunu gözlemliyoruz.

İç tasarımda kullanılan malzeme kalitesinin gerçekten üst seviyelerde olduğunu ve bizlere güzel bir görünüm sunduğunu söyleyelim.

Daha Detaylı Olarak Özellikleri Sizler İle Paylaşalım.

Volvo S60 Hakkında Detaylı Bilgi Almak ve Fiyat Teklifi Almak İçin Tıklayın

S60 En Çok Bu Araçla Karşılaştırıldı

Mazda 3 Sedan ve Volvo S60 Karşılaştırması

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin