Volvo’nun yeni kompakt SUV’u XC40 resmen tanıtıldı.

Volvo‘nun yeni kompakt SUV’u XC40 resmen tanıtıldı.

Volvo XC40, İtalya’da yapılan etkinlikle gün yüzüne çıktı.

Audi Q3 ve Range Rover Evoque gibi rakiplere karşı mücadele verecek yeni Volvo XC40, 2018 yılında yollara iniyor.

Büyük abileri XC60 ve XC90’dan tasarım ve teknoloji anlamında önemli esintiler taşıyan yeni XC40, giderek büyüyen SUV ve crossover pazarında Volvo’nun elini güçlendirecek.

4425mm uzunluğuyla XC60’dan 263mm daha kısa olan XC40, 2702mm’lik aks açıklığıyla büyük abisinden sadece 3mm daha kısa. Bu ölçülerle yaşam alanında ve bagaj bölümünde bolca yer vaat eden yeni XC40, sadece görünümü ve ebatlarıyla değil teknolojileriyle de büyük abilerinden rol çalıyor.

XC60 ve XC90’ın kokpit tasarımını neredeyse birebir kullanan yeni XC40, 12.3 inçlik dijital sürücü gösterge ekranı ve 9inçlik Sensus bilgi-eğlence sistemi gibi önemli donanımları da benzer ebatlarla bünyesinde barındırıyor. Apple CarPlay ve Android Auto gibi mobil bağlantı seçeneklerine imkan tanıyan XC40, kullancılarına kablosuz mobil sarj ünitesi de sunuyor.

Volvo’nun Pro Pilot Assist, City Safety, Run-off Road gibi bir çok sürüş destek ve güvenlik sistemini donanım listesinde bulunduran XC40, yarı otonom sürüş sistemi gibi önemli donanımlarla satışa çıkacak. Üretimine Gent, İsviçre’de bulunan Volvo tesislerinde Kasım ayında start verilecek XC40, 2018’in bahar ayları itibariyle yollarda olması bekleniyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin