Alman otomotiv devi Volkswagen Jetta modelini Çin pazarında bir marka haline getiriyor. Çin’deki genç kitleyi hedef alan Volkswagen bu doğrultuda Jetta markası çatısı altında minimum fiyatlarda araç satacak.  Jetta markası bu yönüyle Volkswagen’in Çin’deki giriş seviyesi markası halini alacak.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen hali hazırda birçok pazarda satışını gerçekleştirdiği Jetta modelini Çin’de tek başına bir marka haline getirdi.

 

 

Çin’deki genç kullanıcıları hedefleyen Vw bu doğrultuda yeni markası Jetta modelleri için diğer markalardan daha düşük bir etiket fiyatı belirledi. Volkswagen tarafından yapılan açıklamaya göre Jetta markasının Volkswagen için Çin’de giriş seviyesi konumunu alacak.

İlginizi Çekebilir: 2019 Skoda Kamiq Resmen Tanıtıldı

Jetta markasının genç kullanıcıların dışında Çin’de bulunan yerel markaları tercih eden kitleyi de hedeflediği kaydedildi. Volkswagen kaynakları Jetta modellerinin 2019 yılının son aylarına kadar Çin’de bulunan yaklaşık 200 bayide yerini alacağını belirtti.

 

 

Jetta markasına ait toplamda 3 model satışta olacak

Şimdilik bir adet sedan ve iki adet crossover modellerinden oluşan Jetta markasının ürün yelpazesi önümüzdeki dönemde yeni modelleriyle genişleyecek. Sedan modeli Seat Toledo ve Skoda Rapid ile aynı platformu paylaşırken, crossover modelde ise Çin pazarı için geliştirilen Skoda Kamiq ile aynı altyapıya sahip olacak.

İlginizi Çekebilir: 2021 Honda Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Jetta markasına ait modeller Çin’de bulunan FAW Volkswagen tesislerinde üretileceği açıklandı. Böylelikle Volkswagen ve Audi modellerinden sonra Jetta FAW Volkswagen’in ürettiği üçüncü marka olacak.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin