Bugüz sizler için birçoğumuzun yolda gördüğünde dönüp baktığı hatta bazılarımızın Offroad yarışlarında veya turlarından gördüğü araç olan Volkswagen Amarok ‘ u inceleyeceğiz.

Amarok’un inceleyeceğimiz motor seçeneği, ülkemize geleli çok fazla süre olmayan V6 3.0 TDİ 4X4 224 PS Otomatik versiyonu olacak.

Motor hacmine, silindir sayısına, beygir ve tork gücüne baktığımızda oldukça güçlü ve dinamik bir araç görüyoruz. 4×4 seçeneğinin olması da özellikle arazi şartlarında bizlere kolaylık ve rahatlık sağlıyor.

Aracın tasarımını; iç tasarım ve dış tasarım olarak ele alacağız.

İç Tasarım

Amarok yukarıda belirttiğimiz versiyon ile birlikte iç tasarımda ufak değişiklere gitti,bunlardan dikkat çekeni multimedya sisteminin bir önceki versiyonlara göre değişmiş olması.

Arka koltukta oturanlar için sunulan hacmin çok geniş olmadığını ancak eşya gözleri ve saklama alanlarının bir Pick-up’ a göre oldukça yeterli bir düzeyde olduğunu ve iç mekânda ki malzeme kalitesinin kendi segmentine göre gayet iyi olduğunu belirtelim.

Dış Tasarım

Amarok’un dış tasarımı oldukça şık ve etkileyici olmakla beraber bir o kadarda dikkat çekici durmakta.

İnceledeğimiz versiyonun önceki versiyonlardan farkı ; ön tarafta ki ızgaraların ve tamponun değişmiş olması, yeni bir jant tasarımı’nın bizlere sunulması ve son olarakta arka tarafta karartılan stop lambalarında ki değişikliği görmekteyiz.

Dikkat Çekici Bilgiler.

Amarok hakkında dikkat çekici bir detay ise 0-100 km/h sürate 7,9 saniyede ulaşabilmesi.

Amarok’un ortalama yakıt tüketimi ;7,9 lt.olmakta. Bu güçlü motor’un bizlere düşük bir yakıt tüketimi sunması beklenmezdi.

Amarok’un 8 ileri otomatik şanzımana sahip olması sürüş esnasında bizlere rahatlık ve kullanım açısından konfor sunuyor ve yakıt tüketiminin düşmesine katkı sağlıyor.

Ayrıca Amarok’un 550 Nm ‘lik oldukça yüksek bir tork gücüne sahip olması bizlere birçok işi zorlanmadan yapabileceğini gösteriyor.

Yazımızın sonuna geldiğimizde kısaca şunu belirtelim eğer sizde ayağınızın altında büyük bir güç olsun istiyorsanız Amarok V6 3.0 TDİ motor seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Volkswagen Amarok En Çok Bu Araçlarla Karşılaştırıldı

Volkswagen Amarok ve Toyota Hilux Karşılaştırması

Volkswagen Amarok ve Nissan Navara Karşılaştırması

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin