Spor araba meraklılarının sabırsızlıkla beklediği Bugatti‘nin yeni modeli fiyatıyla şaşırttı.! Almayı bırakın yanına yaklaşmak cesaret ister.

 

2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkan ve önceki modele göre daha hafif ve daha iyi kullanım için tasarlanan Bugatti Chrion Sport, ABD’de 3.26 milyon dolara satışa çıktı. Türk parası olrak vergiler hariç 12.3 milyon TL gibi bir rakamlara satılan bu araba, diğer modellerine göre daha sportif ve hafif bir görünümlü diyebiliriz.

Bugatti’nin spor arabası Chiron’a bazı yeni özellikler eklenerek ortaya çıkan bu makina, motor bölümünde herhangi bir değişiklik olmamış. Buna rağmen diğer araca göre daha hafif olması ve daha iyi bir sürüş deneyimi sunması aracın hızını da artırmış görünüyor. Peki, bu araçta neler varda bu rakamlar çok yüksek?

Araç, öncelikle önceki sürümüne göre 18 kg daha hafif. Bu kazancın sebebi ise karbon fiber parçalara geçilmiş olması. Sileceklere kadar her şeyiyle karbon fiber bir araç olan Bugatti Chiron Sport, Nardo pistinde, standart modele göre 5 saniye daha hızlı yarışı tamamladı.

Süspansiyonlarıda yenilenen araç, bu sayede %10 oranında daha iyi darbe emebiliyor. Bu emilim, viraj konusunda da araca çok büyük yardımcı oluyor. Yaklaşık 1.600Nm tork üretebilen 1.500 beygirlik araç, 420 km/h gibi ulaşılması zor hızlara çıkabiliyor.

Bugatti, yeni Chiron Sport da dahil olmak üzere, üretilen toplam Chiron sayısını 500 araçla sınırlandırmayı planlıyor. Şu ana kadar 300 araç satmayı başaran Bugatti, kalan 200 aracı da Chiron Sport şeklinde satabilir.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin