Geleceğe Dönüş filminden bu yana tüm dünyanın merakla beklediği uçan otomobiller artık gerçek oluyor. Hollanda firması PAL-V‘nin on beş yıldır üzerinde çalıştığı uçan otomobili 2019 yılından itibaren yollarda olacak.

Dünyanın ilk uçan otomobili olan ve Cenevre Otomobil Fuarı’nda alıcısıyla buluşan PAL-V için ön siparişler alınmaya başladı. Otomobilin son halini katılımcıların beğenisine sunan şirket, siparişleri kendi internet siteleri üzerinden alıyorlar.

PAL-V‘nin son durumuna göre güvenlik sertifikalarının alınmasıyla birlikte ilk teslimat 2019 yılında yapılmaya başlayacak.

Araç karada 160 km hıza ulaşırken, havada ise 179 km hıza kadar çıkabilecek. 11 bin feet ‘e kadar yükselen aracın menzili ise 563 km olarak açıklandı.

Açıklamalara göre PAL-V‘nin yol modundan uçuş moduna geçmesi bir düğmeye basmak kadar kolay olacak. Tüm işlem 10 dakikanın altında tamamlanabilecek.

İlk etapta sadece 90 adet üretilen araçların satışa çıkarılacağı duyurulurken, fiyatın 499 bin euro olması bekleniyor.

Daha sonrada devamı gelecek olan versiyonlarının fiyatı ise 299 bin euroya düşeceği söyleniyor.

Firma, bu fiyata uçuş derslerinin de dahil olduğunu açıkladı. Aracı kullanmak için pilot lisansına sahip olmanız gerekiyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin