Suzuki, 2017 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Swift Sport’un dünya tanıtımını gerçekleştirdi.

Suzuki, 2017 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Swift Sport’un dünya tanıtımını gerçekleştirdi. Japon otomobil üreticisi Suzuki 2020 yılına kadar her yıl yeni bir model tanıtacak. Yeni Suzuki Swift Sport sürüş keyfi sunmak üzere “Ultimate Driving Excitement” kavramı altında geliştirilmiş.

Suzuki Swift Sport, gerçek anlamda otomobil kullanmayı önemseyen ve bir hobi olarak gören otomobil tutkunlarına hitap ediyor.

Suzuki tarafından geliştirilen ve başta İngiltere ve Almanya olmak üzere Avrupa’da yol testleri gerçekleştirilen yeni Swift Sport için toplamda 1.4 milyon km yol testi gerçekleştirildi.

Ayrıca Suzuki bir ilke imza atarak Almanya’daki yüksek sürat yol testi pisti ATP’de de testler yaptı. Önceki nesil Swift Sport Kasım 2011’de satışa sunulmuştu. Yaklaşık altı yıl aradan sonra yeni SuzukiSwift Sport üçüncü nesil olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Swift Sport, 2018 ilkbahar itibarıyla Japonya ve Avrupa dışındaki pazarlarda da satışa sunulacak. Otomobilde 1.4 lt’lik turbo motor bulunuyor. 140 HP güç ve 230 Nm tork üreten Swift Sport, 970 kg’lik ağırlığının da etkisiyle oldukça keyifli bir sürüş vaat ediyor. Altı ileri manuel şanzımanın kullanıldığı otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını sekiz saniyenin altında tamamlıyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin