Türkiye Dışa Bağımlılığı Bitirecek Dev Yatırım Sağlayacak!

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu :” Otomotiv Test Merkezi, Türkiye’nin en önemli ihtiyacı olan yatırımlardan birisidir. Savunma Sanayisi ve TSE iş birliği yaparak önümüzde bir engel kalmadı. “ ifadelerine yer verdi.

 

Yenişehir’de bulunan Otomotiv Test Merkezi’ne bir çok spekülasyonlar yapıldığna değinen Çavuşoğlu şu sözlerle konuşmasına devam etti :” Otomotiv Test Merkezi’nin ihalesini Güney Kore firması aldı. Şuan ise çalışmalar yoğun tempo halinde devam etmektedir. Teknik heyetimizde Güney Kore’ye giderek oradaki çalışmaları yerinde tamamlayacak. Bölge ile iligili ise Botaş ve Dsi ‘nin faaliyetlerini kısa zaman içerisinde başlatacağız.

 

Otomobil test merkezi

 

Türkiye’de savunma sanayi yatırımları haricinde en stratejik yatırımlardan birisi de Otomotiv Test Merkezi’dir. Savunma sanayi ve kara araçlarının test merkezi olacak. Bir araç üretimi sağladığımızda İngiltere ya da İspanya’ya gönderiyoruz. Sıra bekliyorsun zaman kaybediyorsun araç üretimi sağlasan da hiçbir anlamı kalmıyor bu sebepten dolayı.

Bizim o teknoloji ve araç ile ilgili bilgilere oradan ulaşacaklar, Otomotiv Test Merkezi ülkemizin en önemli ihtiyaç duyduğu yatırımlardan birisidir. Tse ve Savunma Sanayi iş birliği sağlayarak hiçbir kalmayacaktır. Önümüzdeki aylar içinde ise Savunma Sanayi İcra Kurul heyeti toplanacak. Bundan iki gün önce ise Savunma Sanayi Müsteşarlığında bir araya gelerek konu ile ilgi değerlendirmeler yaptık. Bu yıl içinde de temelleri atmış olacağız. “ ifadelerini dile getirdi.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin