Toyota markasının SUV modellerinin off-road odaklı türevleri TRD Pro adı ile asfalta inmeye hazırlanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde bolca crossover sunan Toyota markası bu uygulamayı 4Runner, Sequoia, Tacoma ve Tundra gibi modellere daha önce yapmıştı.

Markanın diğer modellerine baktığımızda TRD Pro modelinin formülü net şekilde ortaya çıkıyor. Toyota, off-road odaklı modellerine Fox Racing imzalı amortisörler, yükseltilmiş süspansiyon sistemi gibi teknolojik detaylar da ekliyor. Toyota RAV4 modeli bu opsiyonlardan nasibini aldığı için normalden biraz daha yukarıda duruyor.. Siyah jantlar ve arazi lastikleri ile kimliğini belli eden Yeni Toyota RAV4 TRD Pro, motor ve şanzımanı kayalıklardan korumak için ön koruma plakalarına yer verilmiş.

İlginizi Çekebilir: Ferrari SUV Modeli Purosangue Konsept Olarak Düşünüldü

Yolcu tarafında A sütunu önüne eklenen şnorkel opsiyon olarak sunulmuş bir tasarım detayı. Su geçişlerine yardımcı olan bu teknoloji, yüksek girişi sayesinde tozlu alanlarda yapılan sürüşlerde de motorun tem performans ile iyi nefes almasına olanak sağlıyor.

Toyota RAV4 TRD Pro modelinin en yakın rakibi Jeep Compass Trailhawk modeli olarak gösterilir. ABD’de 2.4 litrelik atmosferik motordan 182 beygir güç sunan Jeep modeline karşı Toyota RAV4 2.5 litre hacmindeki 205beygir ünitesi konumlandırılabilir.

İlginizi Çekebilir: 2020 Volkswagen Golf İle Birlikte İlk Kez Kullanılacak Hibrit Sistem Tanıtıldı

Kağıt üzerinde bakıldığı zaman Toyota böyle bir modeli üretmeyecek. TRD Pro uygulamasının body-on-frame adı verilen şasi üstü karoser düzenine has olduğunu açıklayan Japon marka, Toyota RAV4 TRD Pro’ya alternatif olarak normal TRD modelini gösteriyor.

Toyota marka ve model araçları ile ilgili tüm detaylara sitemiz üzerinden bakabilir, muadil araçları birbiri ile karşılaştırabilir ve size uygun aracı bularak sıfır km bir araç sahibi olabilirsiniz.

20 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin