Toyota Türkiye Satış ve Pazarlama A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim açıklamasında: “Dünyada artık dizel teknolojilerinden ve genel anlamda fosil yakıtlı teknolojilerden uzaklaşmaya yönelik bir trend var. Toyota da bunların öncülerinden olan markalardan bir tanesi.” İfadelerini söyledi.

Toyota Türkiye, ülkemizde hibrit teknolojisinin anlatılıp yaygınlaşması için başlatmış olduğu “Türkiye’de Hibrit Çağı Başlıyor” etkinliğinin ilki Sakarya’da bir bayide gerçekleşti.

İlginizi Çekebilir: 2021 Skoda Superb Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Bu etkinlikte basın mensuplarına Toyota’nın geçmiş tecrübeleri ve şirket hedeflerinden bahseden Direktör Barış Erdim, ülke genelinde gerçekleşecek “Türkiye’de Hibrit Çağı Başlıyor” etkinliğinin birincisinin Sakarya’da olmasının kendisi için ayrı bir önem arz ettiğini söyledi.

 

 

Üretim ve fabrikanın merkezi olması ile birlikte şehrin değerinin başka olduğunu belirten Erdim, “Türkiye’de bir dönüşüm çağı başladı. Etkinliğimizi, dünyada başlayan bu değişim dengesinin Türkiye’deki adımları ve insanlarla buluşturma faaliyetleri şeklinde özetleyebiliriz. Dünyada artık dizel teknolojilerinden ve genel anlamda fosil yakıtlı teknolojilerden uzaklaşmaya yönelik bir trend var. Toyota da bunların öncülerinden olan markalardan bir tanesi.” ifadelerine yer verdi.

Dizel otomobil satış rakamlarının Türkiye’de ve Dünyada düşüşe geçtiğini kaydeden Barış Erdim, “2011 yılında 100 arabanın 55 tanesi dizel araçken 2018 yılında bu rakam 36’ya kadar düştü. Nedeni de insanların aracı aldığında ikinci ele satamama kaygısıdır. Bu, işin parasal yönü. Bir de sağlık boyutu var. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı araştırmada, ortaya çıkan en kanserojen madde nitrojen oksit. Fosil yakıtla çalışan araçların karbondioksit yayılımının yanında bir de nitrojen oksit yayılımı var. Bunun da dünyada şu anda sigaradan daha tehlikeli olduğu söyleniyor. Bunlar dizel araçların yakıtından çıkıyor.” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilir: 2019 Ford Kuga Tanıtıldı

Toyota Türkiye Satış ve Pazarlama A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Erdim ve bayi yetkilileri  daha sonrasında hibrit Toyota modellerinin inceleyip test sürüşü yaptı.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin