Tofaş son 10 yılda 2,8 milyar dolarlık yatırım !

Koç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç şu sözleri söyledi:” Tofaş 2017 yılında yaptığı proje ve yatırımlarla 157 milyon euroluk kazanç elde etti. Şuan bu rakam 2,8 milyar dolar olmuş durumda. Emin adımlarla ihracatta artışlarımızı göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

Tofaş 2017 yılındaki faaliyet raporlarını açıkladı. Raporun önsözünde Ömer Koç’un sözleri yer alıyordu ve şu sözleri söyledi:” Türkiye ve Tofaş için önemli başarılara imza attık ve devam edeceğiz. İthal edilen ürün pazarı gerilemeye başladı. Artık ihracat ve üretimlerde rekorlar kırıyoruz.” dedi.

Yapılan ihracatlarda Pazar çeşitliliğini artırıyoruz. Koç, 450 bin araç üretimiyle geniş bayi ağlarıyla ve güçlü bir Ar-Ge çalışması neticesinde Türkiye’de en büyük üçüncü sanayi kuruluşu olduklarını belirtti.

 

Tofaş

 

Tofaş artık Avrupa’da ikinci büyük Ar-Ge konumunda yerini aldı. Güçlü bir çalışma ağı, güvenilir satışlarının ardından servis destek ağı, yeni yatırımlar ve sürekli gelişen iş alanlarıyla yarınlar için hep hazır durumda görünüyor.

Güçlü Ar-Ge çalışmaları neticesinde 12 basamak birden yükselen Tofaş için CEO Cengiz Eroldu’da şu sözlere yer verdi:” Geçtiğimiz 2017 yılında Tofaş olarak ciddi rekorlar kırarak tarihte hatırlanacak başarılar elde ettik. “ dedi.

Ceo Cengiz Eroldu sözlerine şu şekilde devam etti: “ Tofaş olarak 384 bin araç üretimi sağladık. Türkiye otomotiv  sanayi sektörü üretiminin yüzde 23’lük kısmına Tofaş imza attı. Türkiye’de otomotiv pazarında daralma olsa Tofaş olarak diğer markalarında satışlarında artış sağladı. “ dedi.

 

Tofaş Grup

 

Tofaş, geçtiğimiz 2017 yılında yüzde 12’lik bir Pazar elde ederek 120 bin 49 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı sağladı.

Yerli üretimde en çok satış sağlayan Tofaş, yıllardır liderliğini korumaya devam ediyor. Yine satış oranına yeni dereceler ekleyerek yüzde 91’e ulaştı.

 

Bir Cevap Yazın