Yeni Subaru WRX S209 modeli 341 beygir ile güçlendirildi ve görücüye çıktı. ABD’de sadece 200 tane üretilecek.

2019 Detroit Otomobil Fuarı’na Impreza WRX STI S209 modeliyle katılan Subaru bütün dikkatleri toplamayı başardı. Amerika Birleşik Devletleri S modeli ile giriş yapan Subaru markasının EJ25 kodlu 2.5 litrelik turbo benzinli motorundan 341 beygir güç üretebiliyor.500 adetle sınırlı üretimi gerçekleştirilen otomobil yalnızca 200 tanesi Kuzey Amerika’da satılacak.

İlginizi Çekebilir: Otomotivde Yeni Yıl Kampanyaları

Yeni Subaru WRX S209 modelinde bol miktarda güncellemeye yer verilmiş. Subaru Tecnica International departmanının elden geçirdiği Yeni Subaru WRX S209 modelinde HKS marka turbo kullanılmış. Aracın maksimum turbo basıncı 1.12 bar’dan 1.24 bar’a çıkarılmış. Tasarım olarak dövme alaşım pistonlar ve biyel kolları daha mukavim olmanın yanı sıra dönel ağırlık miktarını da düşürüyor. Yeni egzoz sistemi bulunan aracın hava direnci yüzde 17 azaltılmış ve ağırlığı 1.85 kg’da sabit tutulmuş.

 

 

6 ileri şanzıman ile satılan S209 modeli, standart Impreza WRX STI gibi dört çeker sistemine sahip. Ancak bu düzenin ayarların değiştirildiği özel bir versiyon da mevcut.

S209 modelinin artan gücü, gövdeden anlaşılabiliyor. Büyütülmüş çamurluklar, standart WRX modeli ile yeni WRX modeli arasında 43.2 milimetrelik bir genişlik farkına sebep olmuş. Ön iz genişliği 15.2 mm artırılmış. Yol tutuşunu artırmak adına ise 19 inçlik dövme alaşım jantlara yer verilmiş.

İlginizi Çekebilir: Ford Focus ST 640 Beygirle Yenilendi

Sti S209 modelinin süspansiyon sistemi de elden geçmiş diyebiliriz. 20 mm çaplı arka viraj demiri bulunan modelde daha sert yaylara yer verilmiş. Ayrıca Yeni Subaru WRX S209 modeli Bilstein amortisörlerle donatılmış.

 

 

Durdurma ve yavaşlatma görevi ise önde 6, arkada 2 pistona sahip kaliperler, yüksek sürtünmeli balatalar ve çapraz delikli disklerden oluşan Brembo fren sistemine düşüyor.

2019 yılının sonuna doğru piyasaya sürülecek S209 modelinin iç mekanı standart modelle benziyor.

Yeni Subaru WRX S209 modeli ile ilgili tüm detayları sitemiz üzerinden takip edebilir, Subaru modelleri için size uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin