Subaru’nun 1996 yılında kullanmaya başladığı EJ25 motorun güç potansiyeli 341 BG ile sınırlı değil.

Japon otomobil üreticisi Subaru 1989 yılında EJ motor ailesini kullanmaya başladı. Bu ünite halen markanın tüm modellerinde görev yapmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılan WRX STİ S209’da 341 BG’lik güç sunan EJ25, daha önceki WRX STİ modellerinden de tanıdık.

 

 

İlginizi Çekebilir: Otomotivde Yeni Yıl Kampanyaları

Firmanın açıklamalarına göre emektar motor daha maksimuma ulaşmış değil. Detroit Otomobil Fuarı’nda STİ Şef Mühendisi Masuo Takatsu’ya S209’daki EJ25’in son nokta olup olmadığı sorulmuş. Şef Mühendis Takatsu’dan önce Subaru sözcüsü araya girerek medya organına “ Yapabileceğimiz birkaç şey var, nihai noktaya gelmedik.” cevabını verdi.

Konu hakkında Subaru sözcüsü daha fazla bilgi vermedi. Tahminlere göre kesin bir bilgi ve kanıt yok ancak 2.5 lt’lik ünite, Güney Afrika’da bulunan STİ Diamond Edition gibi 354 BG güce ulaşarak ömrünü tamamlayabilir gibi düşünülüyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: iki Otomotiv Devi İş Ortaklığını Açıkladı

S209, ABD’de şimdilik en güçlü STİ ünvanını koruyor. Standart pakette 314 bg güç sunan motor daha büyük turbo, dövme alaşımlı komponentler, elde geçirilen emme elemanları ve yeni egzoz sistemi ile 341 bg güce ulaştırıldı.

Subaru Fiyat Listesi, Subaru Modelleri hakkında tüm güncel kampanyaları ve haberleri, donanım paketleri, yakıt tüketimi, kullanıcı yorumları gibi birçok bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin