Bugünkü yazımızda sizler için hem aile aracı hem de sportif bir araç olan Subaru Levorg‘u bazı alanlarda inceleyeceğiz.Bunlar ;

Motor-Dış Tasarım-İç Tasarım-Performans

Motor

Levorg Benzinli 1.6 litre, 170 hp ve 250 Nm ‘lik bir motora sahip.

Araç Cvt şanzımana sahip ve bu şanzıman bizlere sürüş konforu ve yakıt tasarrufu açısından rahatlık sağlıyor.

Ayrıca Levorg’un 4×4 olması arazi veya yol şartlarında bir hayli rahatlık sunuyor ve bizleri zorlu hava şartlarında bile yolda bırakmıyor.

Levorg ortalama yakıt tüketiminde 7,1 lt.’lik bir veriye sahip , bu veri benzinli ve bu güçteki bir araca göre gayet normal.

Dış Tasarım

Levorg’un dış tasarımını incelediğimizde ilk göze çarpan noktanın kaputun üzerindeki havalandırma kanalı olduğunu ve bu kanalın araca oldukça sportif bir görünüm kattığını görüyoruz. Krom görünümlü yan dikiz aynaları da aracın dikkat çekiciliğini arttırıyor.

Diğer bir tasarım detayı ise ön panjurların krom görünümlü olmasının araca oldukça şık bir görüntü kattığını söyleyelim. Aracın cam tavan ve 18” jantlara sahip olması Levorgun şık tasarımını pekiştirir nitelikte.

Levorg’un station wagon olması bizlere eşya taşıma gibi konularda oldukça geniş bir alan sunuyor.

Dış Tasarımı özetleyecek olursak Levorg  yukarı da saydığımız detayların hepsinin tek bir opsiyonda sunulması ve dış görünümde ki hem aile aracı hem de sportif bir araç görünümü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

İç Tasarım

İç tasarıma geldiğimizde ilk olarak arka koltukta oturanlar için sunulan diz ve baş mesafesinin beklentileri karşıladığını ve iyi bir alan sunduğunu söyleyebiliriz.

Levorg’un ön konsolunun oldukça donanımlı ve görünüş bakımından sportif bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim. Özellikle Levorgun içinde deri dikişlerin kullanılmış olması kalite ve konfor açısından bizleri tatmin ediyor.

Yol bilgisayarı ekranı ve multimedya sistem ekranının sürücü tarafından kolay erişilebilir ve görünebilir olması sürüş konforunu arttıran unsurlardan biri.

Küçük eşya gözleri bakımından da Levorg bizler için ihtiyaçlarımızı rahatlıkla karşılayabileceğimiz bir alan sunuyor.

Bagaj hacmine geldiğimizde 522  lt’lik oldukça geniş bir hacim sunuluyor.

Performans

Sürat ve hızlanma açısından Levorg ; 0-100 km sürate 8,7 saniye çıkabilmekte ve bu verinin bu motor hacmindeki bir araca göre gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Aracın maksimum hızlanması ise 210 km/s olmakta

Sizde Subaru Levorg Hakkında Detaylı Bilgi Almak ve Fiyatlarına Bakmak İçin Tıklayın

Levorg Bu Araçla da Karşılaştırıldı

Subaru Levorg ve Skoda Superb Karşılaştırması

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin