Volksvagen golf otomobilinin muadili olmak için tasarlanan Skoda Scala tanıtıldı.

Skoda’nın C segmentinde bir otomobil üretmesi uzun süreedir bekleniyordu. Beklentiler karşılık buldu ve Skoda uzun zamandır üzerinde çalıştığı Skoda Scala modelini tanıttı. Doğrudan Volkswagen Golf modeline rakip olarak tasarlanan Skoda Scala İsrail’de düzenlen bir etkinlikle tüm dünyaya tanıtıldı. Tasarım açısından tam bir devrime imza atan Skoda firması Scala modelinde kullanıcılara daha fazla kullanım alanı sunuyor ve fiyat olarak da ulaşılabilecek seviyelerde.

Skoda Scala 4.362 mm uzunluk, 1.793 mm genişlik, 1.471 mm yükseklik ve 2.649 mm aks mesafesi ile bizleri karşılıyor. Ayrıca bagaj hacmi olarak da 467 litrelik bir hacimle Golf modelinin kullanım alanı alanı olarak bir hayli önünde yer alıyor. Ayrıca koltuklar yatırılarak araç içerisinde 1.410 litrelik ek bir alan oluşması aracın dikkat çeken bir başka noktası.
Donanım kısmına baktığımızda ise LED stop lambaları ve ışıklandırma grubu, 6,5 ile 9,2 inç arası değişen multimedya ekran,10,25 inç sürücü ekranı(dijital), Şerit takip sistemi, LED ambians aydınlatma sistemi gibi birçok donanım da Scala ile kullanıcılara sunulmuş durumda.

Skoda Scala modeli motor olarak da oldukça geniş bir platforma sahip olacak gibi görünüyor. Giriş seviyede 95 ve 115 beygir ve 1.0 litrelik motora sahip otomobiller, bir üst seviyede 150 beygir 1.5 litrelik motora sahip modeller bizleri karşılıyor. Dizel seçeneğine yönelen kullanıcılar da unutulmamış. 115 beygir gücünde 1.6 litrelik dizel seçenekleri kullanıcılara sunulacak. Skoda Scala önümüzdeki yılın ilk 6 ayında Avrupa pazarına sunulacak gibi görünüyor. Vites seçeneği olarak da 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG seçenekleriyle Scala alıcısını bekliyor. İlerleyen zamanlarda 1.0 litrelik sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışan modelin de kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

Skoda Scala modeli Türkiye’de Volkswagen Golf modeline alternatif olur mu bilinmez ama Skoda’nın otomotiv sektöründe bir devrime imza attığı gerçek.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin