Volkswagen Grubu tüm markaları ile birlikte elektrikli otomobil üretimine yoğunluk vermiş durumda. Bu grubun güçlü üyelerinden olan Skoda markası da bu duruma ayak uydurmuş gibi görünüyor. Çekyalı otomobil üreticisi Cenevre Otomobil Fuarı 2019 öncesi yeni bir otomobilinin konsept fotolarını paylaştı. Vision iV ismiyle gösterilen elektrikli araç konsepti coupe gövdeli bir crossover şeklinde. Skoda markası bu konsepte gelene kadar Skoda’nın tamamen elektrikli bir Citigo modeli, ile plug-in hibrit bir Superb planladığını da hatırlatalım. 2025 yılına kadar Skoda, 10 adet elektrikli otomobil alternatifini ürün yelpazesine almayı planlıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan otomobil Vision iV konsepti Coupe gövdeli bir crossover şeklinde. Ayrıca bu konsepti elektrikli bir Citigo ve plug-in bir hibrit Superb takip edecek. Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek otomobiller arasında Vision iV konsepti jantlarıyla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Aracın teaser görüntüleri aracın oldukça dinamik bir görünüme sahip olacağını bizlere aktarıyor. Vision iV konsepti çizim görüntüleri olduğu için tam olarak araç hakkında beklentilerimizi karşılamasa da aracın nasıl görüneceği hakkında bizlere fazlasıyla fikir veriyor.

İlginizi Çekebilir:2019 Volkswagen T-Roc Türkiye’de satışa sunuldu

Tamamen konsept aşamasında olan otomobil tasarım konusunda da bize bazı ipuçları veriyor. Kapı kolları ve yan aynalar yok gibi bir çizim ortaya konmuş. Araçta B sütununa yer verilmemiş. Bu da aracın arka kapılarının ters açılacağı izlenimini veriyor. Skoda’nın son tasarım dilini yansıttığı otomobil keskin hatlardan oluşuyor. Araçta içten yanmalı bir motora yer verilmemiş ama aracın ön tarafında keskin bir ızgaraya yer verilmiş. Bu konsept 2017 yılında Skoda’nın tanıttığı Vision E adlı konsepte benziyor. Bu durum bizlere Vision E şeklinde başlayan konseptin Skoda Vision iV konseptine nasıl döndüğünü gösteriyor. Yeni Skoda planlanan bu elektrikli konsept Coupe-crossover ile seri üretime yaklaşıyor olabilir. Görünüşe göre Skoda’nın planladığı elektrikli konsept daha da zaman alacak gibi görünüyor.

Skoda markasının yaptığı açıklamalarda Vision E 2017 konsepti 2020 yılını işaret ediyordu. Vision iV modelinin ise hedef tarihi 2025 olarak gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir: OGD Türkiye’de Yılın Otomobili Olacak Adayları Açıkladı

Skoda markası ile ilgili güncel haberleri SIFIRARACAL.com sitesi üzerinden takip edebilir, sitemiz üzerinden size uygun otomobiller hakkında fiyat teklifi alabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin