Son dönemde artan rekabetle hafif ticari sınıfına Toyota da iddialı bir giriş yapıyor.

Kompakt hafif ticari sınıfının yeni oyuncusu Toyota Proace City, İngiltere’de gerçekleşecek 2019 Ticari Araç Fuarı’nda dünya lansmanı ile ilk kez tanıtılacak. Yeni Toyota Proace City tamamen hafif ticari araç ürün gamının çeşitliliğini arttıracak ve sunmuş olduğu geniş iç hacim, çekiciliği ile kompakt hafif ticari sınıfının en iddialı modellerinden birisi olacak.

Toyota Proace City ve Toyota Hilux ile beraber otomotiv devi Toyota’nın hafif ticari pazarındaki gücünü temsil edecek. Toyota Proace City Avrupa’daki satışına 2020 yılında başlayacak.

 

 

İlginizi Çekebilir: 2021 Ford Mondeo Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Yeni Proace City, koltuk konfigürasyonları ve farklı yükleme ile birlikte ayrı ayrı motor seçenekleri her türlü iş ihtiyacını karşılamış olacak. Proace City 4.4. m ve 4.7 m olmak üzere iki ayrı uzunlukta sunulacak.

Yolcu taşıyabilen versiyonları 5 koltuklu veya 7 koltuklu olarak tercih edilebilecek. Proace City’nin üstün yükleme kapasitesi kısa modelinde 3.3 m3 ve uzun versiyonunda ise akıllı kargo opsiyonu ile birlikte 4.3 m3 olarak öne çıkıyor.

Proace City’nin motor seçenekleri arasında 75 bg ve 130 bg gücüne sahip dizel ve benzinli motorlar yer alıyor ve 5 – 6 iler manuel 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunuyor.

 

 

Çok yönlü tasarım, pratik, konforlu ve kompakt

Proace City camlı van versiyonu, hafif ticari araçta daha konforlu bir sürüş keyfi sunuyor. Uzun ve kısa versiyonlarında üçüncü sıra koltuk da tercih edilebiliyor. Kaydırma özelliği ile yetişkin kişilerde rahatça seyahat edebiliyorlar. Ayrıca ısofix çocuk koltuğu bağlantıları yer alıyor. Bu özellik hafif ticari sınıfında sunulan eşsiz özelliklerden birisi olarak öne çıkıyor.

Proace City panel van ise çok yönlü kullanımı, verimliliği ve performansıyla geniş bir müşteri kitlesine hitap edecek.  Bunun yanında akıllı kargo opsiyonu sayesinde arka koltuk katlanıp kapanarak ekstra taşıma alanı sağlanacak.

 

 

Proace City Donanım Özellikleri

Sekiz inçlik dokunmatik ekranında, Android Auto, Apple CarPlay ve MirrorLink gibi özelliklerle cep telefonu ilw eşleşme imkanı sunuyor. Navigasyon ve online özelliklere buradan erişilirken, sesli komut gibi özellikler de kullanılabilmektedir. Proace City aynı zamanda cama yansıtmalı gösterge ekranında, sürücüye hız limitleri, navigasyon gibi önemli detayları sunuyor.

İlginizi Çekebilir: Japon Otomotiv Devi Toyota Ortalama Emisyon Değeriyle Rekor Kırdı

Toyota Proace City modeli güvenlikte de ödün vermemiş. Hem camlı van hem de panel van versiyonlarında bir dizi artırılmış güvenlik özellikleri yer alıyor. Trafik işaretleri tanıma sistemi, Ön çarpışma önleyici sistem, adaptif hız sabitleme sistemi, şerit takip asistanı ve sürücü yorgunluk uyarı sistemi gibi özellikler bulunuyor.

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin