Porsche kış etkinliğinde gösteri sürüşü düzenleyecek.

Porsche denilince akla ilk gelen spor otomobil 911 geliyor. Daha sonra markanın kaderini kurtaran spor SUV model Cayenne ve onu arkasından takip eden ve ciddi satış rakamlarına ulaşan Macan modeli gelir.

 

 

İlginizi Çekebilir: Suzuki Vitara İncelemesi

Ancak marka yalnızca spor otomobil ve SUV modelden ibaret değil. Motor sporlarının birçok alanında varlık gösteren Porsche bir dönem rallide de mücadele vermiştir. 1986 yılında Porsche 959 ve 953 modelleri ile Dakar Rallisi’ni kazanan ekip, 1960’lı yıllarda ve 1970’li yıllarda 911 modeli ile Vic Elford ile Björn Waldegard ikilisiyle başarılar yaşamıştır.

 

 

Porsche ralliye dönmeyi planlıyor.

Spor otomobil üreticisi Porsche yine ralliye dönmeyi planlıyor ve bu dönüş için elinde bambaşka bir makine var. Alman markanın motor sporları departmanı Weissach, Porsche Cayman GT4 Clubsport’u temel alan ve FIA R-GT yönetmeliğine uygun bir konsept tasarlandı. 2020 yılında FIA R-GT Cup kategorisinde yarışmasında bekleniyor. Cayman GT4 Rally bu kış bir gösteri sürüşüne çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Citroen Firması 2019 Yılı İçerisinde İki Konsept Otomobil Daha Tanıtacak

Ocak ayında pistlere çıkan 718 Cayman GT4 Clubsport’u temel alan makine, 3.8 lt’lik turbo beslemeli H6 motorundan 425 bg güç üretecek.

 

 

Sıfır otomobillere ile ilgili tüm güncel haberleri, kampanyaları, donanım paketleri, yakıt tüketimlerini,  teknik ve tasarım detaylarını sitemiz üzerinden takip edebilir, dilediğinizi marka-model araçları diğer eşdeğer araçlarla karşılaştırma yapabilirsiniz.  Ayrıca sifiraracal.com üzerinden tüm sıfır araç modellerini dilediğiniz gibi inceleyebilir size özel fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin