Yedi koltuklu Yeni Peugeot 5008, SUV sınıfına tamamen yeni bir heyecan getiriyor.

Yedi koltuklu Yeni Peugeot 5008, SUV sınıfına tamamen yeni bir heyecan getiriyor. Üst düzey performans sunan, hem dizel hem de benzinli motorlarla donatılan Yeni SUV Peugeot 5008, 153.900 TL’den başlayan fiyatlarla Eylül ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak.

 

Yeni SUV Peugeot 5008, 153.900TL’den başlayan fiyatlarla Geçtiğimiz yıllarda binek otomobillerinin gerisinde kalan SUV pazarı Avrupa’nın en çok satan üçüncü pazarı konumunda. Türkiye’de ise geçtiğimiz 6 yılda 3 kat büyüyenc SUV dünyası, gelişime açık bir pazar.

Pazardaki büyümeyi ve potansiyeli iyi analiz eden Peugeot Türkiye, tam 1 yılda 3 yeni SUV modelini pazara sunarak SUV skalasında kendine daha geniş bir yer açtı.

Yeni Peugeot i-Cockpit® yolcu kabininin havasını değiştiriyor

Yenilikçi ve fütüristik Peugeot i-Cockpit®’in en yeni ve güncel hali sürücü ve beraberindeki yolculara benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Kompakt boyutlara sahip direksiyon simidi, konsola entegre 8 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran ve 12,3 inç büyüklüğündeki dijital gösterge paneli gibi özelliklerle yeni Peugeot i-Cockpit® üstün grafikleri ve şık animasyonlarıyla sürücünün hayatını kolaylaştırıyor.

Koku detayı

Kokular uluslararası üne sahip parfümler Scentys ve Antoine Lie ile birlikte geliştirildi. Sunulan üç kokunun her birinin de kendine özgü bir karakteristiği var. ‘Cosmic Cuir’: canlı ve etkileyici bir parfüm olmakla birlikte aynı zamanda markanın imzası niteliğinde, ‘Aerodrive’: canlı ve uyarıcı bir parfüm (‘Boost’ teması için öneriliyor), ‘Harmony Wood’: otantik ve rahatlatıcı bir parfüm (‘Relax’ teması için öneriliyor). Her bir parfüm için mevcut üç farklı yoğunluk ayarı bulunuyor.

Daha fazla fonksiyona sahip geniş iç mekan

Yeni SUV Peugeot 5008, 2,8 metrelik dingil mesafesiyle SUV pazarınında öne çıkıyor. 4,64 metre uzunluğu ile segmentinde ideal boyutlar ortaya koyan Yeni SUV Peugeot 5008; Yeni SUV Peugeot 3008’den 19 cm ve önceki 5008 versiyonundan ise 11 cm daha uzun. Söz konusu boyut ve gövde orantılarıyla ideal dış boyutlar sunan Yeni SUV Peugeot 5008, aynı zamanda sürücü ve beraberindeki yolculara son derece geniş bir yaşam alanı sunuyor. sıradaki her bir koltuğun sökülmesiyle 39 litre ek bagaj hacmi yaratılmış oluyor. Katlanabilir ön yolcu koltuğu ile 3,20 metreye kadar uzunluğa sahip nesneleri taşımak için alan yaratılabilirken eller-serbest elektromotorlu bagaj kapağı ise kullanım kolaylığını destekliyor. Kabin içine dağıtılan toplam 39 litrelik saklama alanlarıyla küçük eşyaların neden olabileceği kalabalık da ortadan kalkıyor.

Gösterişli dış tasarıma sahip bir SUV

Henüz ilk bakışta yeni SUV Peugeot 5008 gerçek bir SUV olduğunu hemen hissettiriyor. Bir otomobili SUV yapan bütün nitelikleri bünyesinde barındırıyor: yatay ve uzun motor kaputu, dik ve yüksek burun tasarımı, şişkin çamurluklar ve yüksek omuz çizgisi ile gösterişli görünüyor. Tüm versiyonlarda standart olarak sunulan tavan raylarıyla birlikte 1,64 metrelik yükseklik ise bu yapıyı destekliyor.
Yeni SUV Peugeot 5008, profilden bakıldığında güçlü ve dinamik bir görünüm sergiliyor. Önden bakıldığında geniş radyatör ızgarası krom yüzeyiyle gösterişli bir görünüm sergilerken, parlak siyah şeridi ve ‘aslan pençesi’ formundaki LED arka stop lambaları ise karakteristik Peugeot SUV özellikleri olarak öne çıkıyor.

Üst düzey sürüş ve yolculuk keyfi

308 ve SUV 3008 gibi Yeni SUV 5008 de Peugeot’nun Verimli Modüler Platform’undan (EMP2) ve güncel Euro 6.1 motorlardan yararlanıyor. Sağlamlığı, rijitliği ve fonksiyonelliği ile ön plana çıkan EMP2 platformu sayesinde önceki 5008 modeline göre 95 kg daha hafif bir yapı elde ediliyor.

Yeni SUV Peugeot 5008, benzinli ve dizel motorlarını tam otomatik şanzıman ile kombine ederek dikkatleri üzerine çekiyor.

3 yıl üst üste “Yılın Motoru” ödüllüne sahip PureTech 130 HP EAT6 Tam Otomatik

–       1.6 THP 165 HP EAT6 Tam Otomatik

–       1.6 BlueHDi 120 HP EAT6 Tam Otomatik

–       2.0 BlueHDi 180 HP EAT6 Tam Otomatik

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin