1.9 litre dizel motora sahip yeni Isuzu D-Max, Türkiye’de satışa sunuldu. D-Max, yeni 1.9 lt’lik dizel motor, 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman tercihleriyle selefiyle aynı gücü üretirken, daha düşük yakıt tüketimi, sessiz bir kabin ve konforlu bir sürüş sunuyor.

Isuzu’nun Pick-up segmentindeki temsilcisi D-Max, yenilenerek Türkiye’de satışa sunuldu. D-Max, yeni 1.9 lt’lik dizel motor, 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman tercihleriyle selefiyle aynı gücü üretirken, daha düşük yakıt tüketimi, sessiz bir kabin ve konforlu bir sürüş sunuyor. Yeni D-Max’in 2017 yılında en üst donanım paketi V-Cross satışa sunulurken diğer versiyonları ise 2018 yılıyla birlikte Anadolu Isuzu tarafından Türkiye’de üretilip satışa sunulacak.

Karadeniz bölgesinde test sürüşü gerçekleşen  V-Cross modelinde yeni LED gündüz farları, ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli sürücü koltuğu, anahtarsız giriş ve çalıştırma, 8 hoparlör, bütün akıllı telefonlarla kullanılabilen Android işletim sistemine sahip navigasyonlu 8” D-VISION Multimedya Sistemi, geri görüş kamerası, arka park sensörü, yokuş kalkış asistanı, yokuş iniş kontrolü ve hız sabitleyici gibi birçok donanım özelliği standart sunuluyor.Yenilenen Isuzu D-Max tek ve çift kabin seçenekleri ve üç farklı donanım seviyesiyle Türkiye’de satışa çıkacak.Yeni D-Max, Türkiye’de 4×2 ve 4×4 baz, donanımlı ve full donanımlı V-Cross versiyonlarıyla kullanıcıların karşısına çıkacak. Yıl sonuna kadar ilk etapta full donanımlı V-Cross modeli satışta olacak.

164 Beygirlik motor

Yeni araçtaki en büyük yenilikler, baz modelden itibaren tüm versiyonlarda standart olarak sunulmaya başlanan Led gündüz farları, yokuş kalkış ve iniş desteği, elektrikli-ısıtmalı yan aynalar, uzaktan kumandalı kilit ve kadranlarda vites değişim göstergesi olarak dikkat çekiyor. Tüm versiyonlarda sunulan yepyeni bir 1.9 litrelik turbo dizel motor ise selefinde kullanılan 2.5 lt’lik çift turbolu motorla aynı güç oranını sunarak 164 PS ve 360 Nm tork üretiyor.

Otomatik şanzımanlı 4×4 versiyonları 0’dan 100 km/s hıza 12,9 sn’de çıkarak üstün performans sunuyor. D-Max’ın çalışkan karakterinin üzerinde inşa edilen motor, 3,5 ton çekme ve 1 ton yük taşıma kapasitesiyle kullanıcısının her ihtiyacını karşılayabiliyor.Tekerlek çamurluklarına doğru genişleyen ve üst ön kısmının aşağı doğru kavisi, aracın ön yüzüne V şeklinde bir ifade vererek etkileyici bakışlara sahip olmasını sağlıyor. Ön ızgara, büyük İsuzu logosuyla pick-up’ın dayanıklı görünümünü pekiştiriyor. Yeni darbe enerjisini emici tasarıma sahip kaput dizaynı, yeni ön tampon, yeni ön panjur, Led gündüz farları, ön tampona monte edilen nikelaj çerçeveli yeni sis farları, alaşım jantlar, 13 farklı dış renk seçeneği, Led stop lambaları ve bagaj kapağı D-Max’in dış tasarımındaki yenilikler olarak dikkat çekiyor.

Türkiye’de 2018’de üretilecek

Serinin tamamında (Baz modelinde sadece ön kısımda) orta konsolun alt kısmına ve arka koltuktaki yolcular için iki ön koltuk arasına USB portları eklenmiş.Ön orta ve yan kol dayama bölümleri daha yumuşak pedlerle geliştirilirken, çift kabinli versiyonlarda düz yatırılabilen, kolçaklı, oturma kısmı kaldırılabilen ve 60/40 katlanabilen esnek arka koltuklar yer alıyor.Isuzu’nun Tayland’daki Samrong fabrikasında üretilen Yeni Isuzu D-Max, 2018 itibarıyla (Baz ve donanımlı) Anadolu Isuzu’nun Türkiye’deki fabrikasında da üretilmeye başlanacak. Isuzu’nun Avrupa’daki en büyük üretim tesisi olan Anadolu Isuzu Fabrikası, 4×2 ve 4×4’ün baz ve donanımlı versiyonlarının üretimini yapacak. Bir önceki D-Max’i Türkiye’de 2014 yılında üretmeye başlayan Anadolu Isuzu, Yeni D-Max modeliyle de Türkiye’nin halen tek pick-up üreten otomotiv markası olacak.

3 farklı versiyon

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan; “Yeni Isuzu D-Max artık daha dinamik. Arazi şartlarında olduğu gibi, günlük hayata da adapte oldu. O, artık premium donanımları ve üstün sağlamlık DNA’sıyla her yol şartında gidebilen bir araç. Eski nesilde sunulan 2,5 lt’lik motor yerine artık yeni nesil 1.9 lt’lik bir motor kullanıyoruz. Şu an Türkiye’de satılan pick-up araçlar içinde en düşük hacimli motor olduğu için, Yeni D-Max kullanıcılarına uzun vadede ciddi bir MTV avantajı sağlayacak. Türkiye’de tek ve çift kabinli versiyonları, 3 farklı donanım seviyesiyle pazara sunuyoruz.

Yeni özellikleriyle D-Max’ın çok daha fazla ve yeni kullanıcının gönlünü çalacağına inanıyoruz. V-Cross donanıma sahip aracımız, Tayland’daki Isuzu fabrikasında üretiliyor. 2018 yılı ilk yarı yılda da D-Max’in baz ve donanımlı versiyonlarını Anadolu Isuzu Fabrikamızda üreteceğiz ve Türkiye pazarına sunacağız. Yeni D-Max, Türkiye’de seri olarak üretilecek ilk ve tek 1 ton taşıma kapasiteli pick-up olacak. Aracımız aynı zamanda 3,5 ton çekme kapasitesiyle de tüm ihtiyaçları karşılayacak.” dedi.

Yakıt cimrisi araç

Yeni nesil D-Max’in önemli değişiklikleri arasında motor ve şanzıman da bulunuyor. Küçültülerek yenilenen 1.9 litrelik motor, 164 PS güç ve 360 Nm tork üretiyor. Özel olarak yeni D-Max için geliştirilen yeni 6 vites, manuel veya otomatik olarak tercih edilebiliyor.Yeni motorun AdBlue eklemeyi gerektirmeden Euro 6 standartlarını karşılaması bir başka önemli avantaj olarak öne çıkıyor. Bu yeni sistem LNT (Lean Nox Trap) adı verilen bir katalizatör kullanıyor ve bu sayede azot oksiti (NOX) filtreleyerek CO2 oranında düşüş sağlıyor.1.9 lt’lik yeni motorun silindir bloğu, indüksiyonla sertleştirilmiş delikli döküm demirden üretiliyor. Motor ayrıca yüksek verimliliğe sahip yanma odacıkları, grafit kaplama pistonlar, seramik akkor buji, döner kontrol valfli emme manifoldu ve değişken geometrili turbo şarj gibi özellikler içeriyor.Yeni D-Max’in yeni 6 vitesli otomatik şanzımanında sürücüler sıralı vites değiştirme kolunu kullanarak manuel modu da tercih edebiliyor ve böylece daha sportif bir deneyim yaşayabiliyor.Yeni D-Max V-Cross, 1.9 lt’lik yeni motoru ve 6 ileri otomatik şanzımanla 7,8 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi sergiliyor. 2018 yılında üretimine Türkiye’de başlanacak olan 4×2 baz modeli ise manuel şanzımanla ortalama tüketimde 6,3 lt/100 km gibi çok düşük bir veri sunuyor.

9 bin TL’lik vergi avantajı

Türkiye’deki pick-up araçlar içinde en düşük motor hacmini sunan Yeni Isuzu D-Max, bu özelliğiyle 5 yıllık kullanım sürecinde 9000 TL’ye varan MTV avantajı sağlıyor. Ayrıca 5 yıl, 100,000 km garantisi sunulan D-Max’te bakım periyotları 20 bin km’de bir gerçekleşiyor.Yeni Isuzu D-Max V-Cross, sahip olduğu donanım özellikleriyle arazide olduğu gibi şehir içinde de sürücüsüne maksimum konfor sunuyor. Türkiye’de ilk olarak satışa sunulan V-Cross modelinde anahtarsız giriş (araca 80 cm yaklaşınca devreye giriyor) ve çalıştırma (Pasif Giriş ve Marş Sistemi) standart olarak sunuluyor. Yeni gösterge paneli, elektrikli sürücü koltuğu, ön koltuk ısıtma sistemi, ön orta kolçak ve kapılardaki yeni yumuşak dokulu pedler, hem ön hem de arka koltuktaki yolcular için sunulan USB şarj portları, cruise control sistemi, D-VISION Multimedya sistemi, 8 hoparlörlü müzik deneyimi, yeni karbon desene sahip koltuklar, 5 farklı şekilde katlanabilen ve 24 derecelik açısıyla konfor odaklı arka koltuklar, 18” alaşım jantlar, yan basamaklar, nikelaj rollbar, kasa havuzu ve tavan raylarıyla maksimum şıklık ve fonksiyonellik korunuyor.

Zorlu arazi şartlarında  güvenlik

Yenilenen Isuzu D-Max, pek çok aktif ve pasif güvenlik özelliği ile sunuluyor. Çarpma durumunda darbe enerjisini emme amacıyla yeniden tasarlanan ön tampon ve kaputla güvenliği artırılıyor. Kaput, yukarıdan bir darbe aldığında bükülecek şekilde tasarlanırken kaputla motor arasındaki mesafe artırılarak kaputun bükülebileceği ekstra bir alan yaratılıyor.Dört kanallı ABS (kilitlenme karşıtı frenleme sistemi), EBD (elektronik fren gücü dağılımı), BAS (Fren Destek Sistemi), TCS (Çekiş Kontrol Sistemi) ve motor yönetim sistemiyle bağlantılı olarak ESC (elektronik stabilite kontrol), bir veya daha fazla tekerleğe fren uyguluyor ve sürücünün şeridinde kalmasına yardımcı olmak için motorun gücünü düşürüyor. ESC sistemi aynı zamanda yokuşta kalkış desteği (HAS) ve Yokuş İniş Kontrol sistemini (HDC) de destekliyor.Shift On The Fly 4×4 sistemi sayesinde kayalıklardan kum zeminlere, engebeli tepelerden mıcır yollara, bozuk asfalttan 70 cm’e kadarki su geçişlere kadar tüm yol şartlarında araç konforlu ve güvenli bir sürüş sağlıyor.

Dizel motorda  Japon deneyimi

Temelleri 1893 yılında atılan Isuzu markası, ilk dizel motor geliştirmesini 1934 yılında yaptı. Dünya genelinde 29 ülkede çeşitli ticari araç kategorilerinde 1 numara olmasını sağlayan 80 yıllık dizel motor deneyimi, Isuzu Motors Limited’in Japon pick-up’lar içinde ön plana çıkmasını sağlıyor. Halen ticari bir araç üreticisi tarafından üretilen otomotiv sektörünün tek pick-up’ı olan D-Max, sağlamlık DNA’sını yeni nesilde otomobil hissiyatıyla harmanlıyor.Bugüne kadar 26 milyondan fazla dizel motor üreten firma, birçok ilkleri de dünya otomotiv endüstrisinin kullanımına sunuyor. D-Max, dünyada bir pick-up araçta otomatik şanzımanın sunulduğu ilk araç olurken, yeni neslinde de kullanılan Shift on the fly (dönebilen çekiş kontrol sistemi butonu) sistemini ilk üreten ve bu sistemi tüm dünyanın kullanımına imkan tanıyan marka olarak da dikkat çekiyor.

Yüzde 15 pazar payı hedefliyor

Tuğrul Arıkan Türkiye’de yılda yaklaşık 15 bin adetlerde oluşan pick up pazarının bu yıl 21 bin adetlere geleceğini belirterek 2018’de pazardan yüzde 15’lik pay hedeflediklerini açıkladı. 2014’ten beri D-Max’ı Türkiye’de ürettiklerini hatırlatan Arıkan araçtaki yerlilik oranının yüzde 30’lar civarında olduğunu vurguladı.Arıkan 2-3 yılda toplam pazarın 25 bin adetlere gelebileceğini dile getirdi.  Anadolu Isuzu Kamyon ve Pick Up İş Birim Direktörü  Yusuf Teoman da aracın fiyatının 129.8 bin Tl olduğunu belirterek yerli pick-up algısının pazarda olumlu bir imaj yarattığına da dikkat çekti.

Ozan Güven tanıtacak

Anadolu Isuzu Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Selda Çelik aracın “Özgüveni DNA’sında” sloganıyla tanıtılacağını belirterek ,”Isuzu D-Max daha çok şehirli bir arazi olarak öne çıkacak. Sevilen oyuncu Ozan güven aracımızın tanıtım yüzü olacak” diye konuştu.

Ayrıca şunlara da bakabilirsiniz:

ısuzu d max fiyat listesi

ısuzu d max 2017 fiyat listesi

ısuzu d max 4×2 yakıt tüketimi

ısuzu d max tek kabin

ısuzu d max 4×4 yakıt tüketimi

 

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin