Toyota Türkiye Satış ve Pazarlama AŞ Pazarlama Direktörü Barış Erdim, 2019 yılında satılacak olan her iki araçtan birisinin hibrit olmasını hedeflediklerini açıkladı.

Toyota Türkiye, hibrit teknolojisini tanıtmak için başlattığı “Türkiye’de Hibrit Çağı Başlıyor” etkinliğinin üçüncü günü Gaziantep’te bir bayide gerçekleşti.

İlginizi Çekebilir: Yenilenen 2019 Honda HR-V Türkiye’de

Direktör Erdim, bu bayideki sunumunda hibrit araçların özellikleri anlatıp tüm soruları yanıtladı.

Yeni 2019 Toyota Corolla hibrit versiyonuyla Türkiye’deki satışların önemli ölçüde artacağını inandıklarını ifade eden Erdim, güvenlik konusunda da bu model oldukça cömert davranıldığını ve tüm donanım paketlerinde güvenlik özelliklerinin standart olduğunu vurguladı.

 

 

Toyota Türkiye Satış ve Pazarlama AŞ Pazarlama Direktörü Barış Erdim, hibrit otomobil satışlarının Türkiye’de ve dünyada hızla arttığını söyleyerek, şu sözlere yer verdi :

“Hibrit aracı piyasaya sürdüğümüzden beri satış rakamlarımız artışını sürdürdü. Yeni Corolla ile birlikte Türkiye’de sattığımız araçların yüzde 47’sinin hibrit olmasını hedefliyoruz. Yani bu sene satacağımız hemen hemen her iki arabadan birinin hibrit olmasını hedefliyoruz. İddialı bir hedef görünüyor ama mart ayında yüzde 50’yi geçtik. Aslında elimizde araç olsa yüzde 60-70’lere kadar çıkabilirdik.”

İlginizi Çekebilir: 2019 Audi S6 ve S7, TDI motoru ile tanıtıldı

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de satılan her 100 hibrit otomobilin 88 tanesinde Toyota armasına sahip olduğunu aktaran Erdim, bu rakamın %90’a kadar çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin