Honda, Avrupa pazarı için elektrikli vizyon stratejisini tüm hızıyla genişletmeyi sürdürüyor. Urban EV Concept’inde geliştirilmekte olan yeni şehir için elektrikli aracının adı “Honda-e” olarak belirleyen şirket, yeni nesil Honda Jazz modelini hibrit olarak satışa sunacak.

İlginizi Çekebilir: 2021 Honda Civic Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Honda’nın yapmış olduğu açıklamaya göre, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden olan şirket otomotiv dünyasının içinde bulunduğu elektrikli otomobile geçiş sürecinde teknolojileri ile öncü olmaya devam ediyor.

 

 

Honda, elektrikli vizyon stratejisini 2025 yılına kadar tüm Honda modellerinin elektrikli olmasını planlıyor.

Şirket, yeni elektrikli şehir otomobilini “Honda-e” ismiyle tanıtırken yeni jenerasyon Honda Jazz modelini gelişmiş i-MMD teknolojisibe sahip hibrit güç ve aktarma organıyla satışa sunmak için hazırlanıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı 2019’da üretime hazır olan ve prototipi sergilenen Honda-e, Urban EV Concept’inden geliştirilen ilk model olarak teknolojisi ve tasarımı ile ön plana çıkıyor.

Avrupa ülkelerinde 22 bin adetten fazla talep alan kompakt boyutlu elektrikli otomobil Honda-e, sportif arkadan çekişli formunun yanı sıra güç aktarma sistemleri ile de Honda’ya özgü sürüş dinamikleri de sunuyor.

Honda’nın popüler olan küçük hatchback modeli Honda Jazz’ın yeni jenerasyonda kullanıma sunulacak olan i-MMD hibrit sistemi, yeni Honda CR-V’nin hibrit versiyonunda da yer alıyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: Yenilenen 2019 Honda HR-V Türkiye’de

Sürüş koşullarındaki yüksek verimlilik seviyesiyle Avrupa genelinde başarısını kanıtlamış  i-MMD hibrit sistemi, Honda’nın 2025 yılı elektrikli vizyon stratejisi dahilinde Jazz modelinin yeni jenerasyonunda yer alacak.

Yeni jenerasyon Honda Jazz modelinin uluslararası ilk gösterimi ise de Tokyo Otomobil Fuarı’nda olacak.

Bir Cevap Yazın