Sedan model için açıklamalar Citroen’in CEO’sundan geldi.

Citroen, yeni amiral gemisi sedan modeli üzerindeki çalışmalarına start vererek otomobilin tanıtım tarihi de belli oldu. Citroen patronuyla konuşan Auto Express’in haberine göre ise yeni model 2021 yılında ortaya çıkacak.

İlginizi Çekebilir: Citroen Firması 2019 Yılı İçerisinde İki Konsept Otomobil Daha Tanıtacak

Şanghay Otomobil Fuarı’nda yeni sedan model için açıklamalarda bulunan Citroen’in CEO’su Linda Jackson, Fransız otomobil üreticinin böylesi bir araç sunmak için harika bir pozisyonda olduğunu belirtti.

 

 

“Bir dünya markası olarak güven veren bir firma olmak için, küçük otomobilleri, orta boyutlu otomobilleri, SUV’leri ve büyük otomobilleri kapsayan bir araç serimiz olmalı” belirten CEO Linda,  “Citroen, büyük sedan modellerine sahip diğer tüm üreticiler kadar güven veren bir firma. Fakat biz bunu geleneksel biçimde yapmayacağız. Büyük sedan modelimizi birkaç yıl içinde sunacağız.” İfadelerini söyledi.

Otomobilin, Peugeot 508 ve Opel Grandland X gibi PSA Grubu’nun diğer otomobillerinde temelini oluşturan EMP mimarisi üzerine kurulması planlanmaktadır.

İçten yanmalı ve hibrit motor düzenini destekleyen platformun tam elektrikli ünitelere de uygun yeni bir versiyonu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni sedan Citroen’in tam elektrikli olup olmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: 2021 Volkswagen Polo Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Yeni sedan aracın tasarımında ise Citroen’in 2016 yılında tanıttığı Cxperience konseptinden esinlenileceği biliniyor. Bundan dolayı 5 kapılı bir fastback stili bir model bekliyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin