İşte 2018 yılının en değerli otomobilleri.

Zirvenin ilk sırasında Mercedes var. Son sırada ise büyük düşüşle Opel yerini almış durumda. İlk sıra ve son sıra almanlar da görünüyor.

Mercedes Fiyat Listesi

2018 raporunu hazırlayan Brand Finance ve Auto Tyres göre Alman otomotivi Mercedes dünyanın e değerli otomobil markası oldu. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 24 bir artışla değerini 43 milyar dolara çıkarmış durumda.

Geçen yıl listenin ilk sırasında Toyota yer alırken yüzde 6 lık bir kayıp yaşayarak yerini premium satışlarını artıran Mercedes’e kaptırdı. Mercedes’te bu artışla geçen yıl 3. sırada zirvede yerini aldı.

Listenin üçüncü sırasında ise Alman otomotivi Bmw yer almakta değerini 41 milyar dolara çıkartmayı başardı. Bu artış listede yerini korumaya yetmedi geçen ikincisi sırada iken bu yıl üçüncü sıraya düştü.

Bu verilere göre listede ilk 10 sırada yerini alan diğer otomotiv markaları 4. sırada yüzde 35 artışla Volkswagen, 5. sırada yüzde 4 artışla Honda, 6. Sırada yüzde 22 düşüşle Nissan, 7. sırada yüzde 54 artışla Porsche, 8. sırada yüzde 23 düşüşle Ford, 9. sırada yüzde 19 artışla Audi, 10. sırada ise yüzde 11 artışla Chevrolet var.

Audi R8

2017-2018 yılları arasında en büyük değer artışı yaşayan Birleşik Krallık otomotiv devi Aston Martin oldu. Bu yılki kazancını yüzde 268 arttırdı. Yılın en büyük kaybedeni ise Opel oldu. Geçtiğimiz yıl ve bu yıl yüzde 68 değer kaybetti.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin