Kompakt ölçüleri olmasına rağmen model 7 koltuk da sunulacak.

Mercedes, Nisan ayında tanıttığı GLB konseptinin üretim versiyonu ile ilgili yeni bir bilgi paylaştı. 2019 yılının yaz aylarında tanıtılacağı doğrulanan yeni Mercedes Benz’in kamuflajlı prototipleriyle İsveç’te basın mensupları test sürüş etkinliği düzenlendi. Autocar’ın da katıldığı bu davette Mercedes’te kompakt modellerin test sürecinden sorumlu Jochen Eck, yeni SUV model hakkında bilgiler verdi.

İlginizi Çekebilir: 2020 Mercedes-AMG GLS 63 Görüntülendi

Jochen Eck, Mercedes GLB Serisi fikrinin çıkış noktası hakkında da açıklamada bulundu. Mercedes yöneticilerinin yeni B Serisi modelinde uzun aks mesafeli versiyona sıcak bakmamaları ve daralmakta olan minivan segmentine karşılık yükselen crossover furyası ile birleşince “minik G-Serisi” ayarındaki SUV model ortaya çıkmış.

 

 

Jochen Eck’e göre Concept GLB modelinin sağlam tasarım detayları, üretim modeline ek olarak bir de “off-road paketi” olarak da yansıyabilir.

Autocar’ın izlenimlerine göre ise standart modelin sürüş yüksekliğinden dolayı zorlu arazi koşullarında yapabildikleri sınırlanmış. Bundan dolayı off-road havasının sadece görsellerde sınırlı kalmayıp adanmış bir versiyona geçtiğini görmek gayet güzel olurdu tabi.

Öte yandan ise Jochen Eck, GLB ayarında olan araçların müşterilerinin off-road kaygısı olmadığını ve normal yol performansını umursadığını öne sürdü.

 

 

Yaklaşık olarak 4.63 m uzunluğu ile güncel Mercedes GLA’dan 21 cm daha uzun olan yeni Mercedes GLB, neredeyse Mercedes GLC modelini yakalıyor. Köşeli gövde, dik tavan çizgisi ve Mercedes A-Serisi’nden 100 mm’den uzun aks mesafesi sayesinde GLB’nin segmentinde en iyi kabin hacmini sunacağı tahmin edilmektedir.

Basın tarafından test edilen Mercedes GLB 250 4Matic’in üretim versiyonu, tıpkı konseptinde olduğu gibi üçüncü sıra koltuk opsiyonu sunacak.

 

 

İlginizi Çekebilir: Yeni Mercedes-AMG CLA 45 Modelinin Fotoğrafı Sızdırıldı

Standart olarak önden çekişli, üst donanım paketlerinde dört çeker opsiyonu ile satışa sunulacak olan yeni GLB’nin tanıtımı yaz aylarında gerçekleşecek. Ondan kısa bir süre sonra GLB 35 isimli performans aracı izleyecek ve 2021 yılında ise tamamen elektrikli EQ B’yi göreceğiz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin