AMG GT Concept’in hibrit ünitesi birkaç yıla kadar üretim modeline taşınacak.

Mercedes AMG patronu 2021 yılından itibaren piyasaya sürecekleri her modelin elektrikli olacağını belirtti.  Daimler otomotivin hızlı araçlardan sorumlu departmanı şu anda serisinde 6 silindirli “53” modelleri ve F1 motorlu hiper otomobil “one” da dahil az sayıda hibrit araç barındırıyor.

İlginizi Çekebilir: Mercedes GLB Önümüzdeki Yaz Tanıtılacak

 

 

Kısa zaman önce tanıtılan GLS, 580 versiyonunda AMG çift tubolu 4.0 lt’lik V8 motorunun yanında 48 voltluk elektrikli motor desteği alarak hafif hibrit model olarak yer alacak.  “2021 yılının başlarında elektrikli motoru olmayan tek bir aracımız bile olmayacak” sözlerini belirten Moers’in açıklamalarına bakılacak olursa, içten yanmalı motorlara dönüş yapılması pek mümkün olmayabilir.

AMG patronu aynı zamanda, 2017 model Mercedes AMG GT konseptinin resimlerini paylaştığımız modele hibrit motor ünitesini yerleştireceklerini belirtti. İlerleyen zamanlarda ortaya çıkması beklenen modelin, konseptteki 817 beygirlik çıkışının duracağı henüz belirsizliğini koruyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: Yeni Jenerasyon SL Modeli Çok Daha Sportif Olacak

Mercedes AMG artık tamamiyle elektrikli modellere yönelecek olsa dahi departmanının yakın zamanda elektrikli olmayan bir modeli olacağı biliniyor. 2.0 lt’lik turbo şarjlı benzinli motoru ile 426 bg güç üretebilecek yeni A45 modelinden bahsediyoruz. Bu otomobili daha sonrasında büyük bir olasılık ile Mercedes CLA, Mercedes GLA ve Mercedes A Serisi Sedan’ın 45 versiyonları takip edecek.

Bir Cevap Yazın