Son dönemlerde geliştirdiği SkyActive X motor teknolojisi ile adından sıkça söz ettiren Mazda, ilham verici araçlarının yeni neslinin güzel haberini veren kompakt hatchback modeli Mazda KAI CONCEPT dünya tanıtımını gerçekleştirdi.

Dün akşam fuar öncesi gerçekleştirilen Mazda Design Night 2017 etkinliğinde ilk kez görücüye çıkan Mazda VISION COUPE ise ikinci kez sergilendi.

Tarz sahibi 5 kapılı bir hatchback olan Kai birçok konsepte olduğu gibi gövdeye sahip. Muhtemelen modelin üretim versiyonu daha uysal bir görünme sahip olacak. Tıpkı diğer Mazda modellerinde olduğu gibi Kai konsepti de Kodo tasarım diline sahip. Çarpıcı ızgarası, ince yapılı farlarıyla dikkat çeken modelin arka tasarıda  oldukça kaslı görünüyor. Çift çıkışlı egzoz sistemi ve spoyler bu görünümü sağlayan en önemli unsurlar olarak dikkat çekiyor.

İç mekanda ise kırmızı dikişli detaylar, farklı direksiyon simidi ve neredeyse hiç düğme bulunmaması göze çarpıyor.

Yeni nesil SKYACTIV-X benzinli motor, SKYACTIV-Araç Mimarisi ve KODO tasarım dilinin daha olgun bir dışavurumuna sahip olan KAI CONCEPT gelecek Mazda nesillerini belirleyecek olan teknoloji, mühendislik ve stilin vücut bulmuş halidir.

VISION COUPE’nin öne çıkan özellikleri arasında, minimalist Japon estetiğini bünyesinde barındırırken hız hissi veren “tek hareket” formunu elde eden ve KODO – Hareketin Ruhu felsefesiyle geliştirilen dış tasarımı yer alıyor.

Bu iki modelin dışında Mazda tüm dikkatleri üç koltuk sıralı bir SUV olan ve Japonya’da bu yıl satışa girecek olan yeni Mazda CX-8 ile 2018 Mazda MX-5 ve 2018 Mazda MX-5 RF modellerine çekmektedir.

2018 Mazda MX-5 RF daha kaliteli sürüş, daha sakin kabin ve daha geniş gövde rengi yelpazesi gibi geliştirmeler de sunmaktadır. Mazda’nın uzun vadeli teknoloji geliştirme vizyonu olan sürdürülebilir Zoom-Zoom 2030 ışığında şirket, ilham vermek ve toplumu zenginleştirmek için otomobilin – sürüş keyfinin – temel çekimini kullanmayı planlıyor.

Mazda, Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni konseptini ortaya çıkaracak. Kai isimli konsept, yeni nesil Mazda3’e ışık tutuyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin