Bugünkü yazımızda sizlere Yeni Renault Megane Sedan ve Yeni Mazda 3 Sedan hakkında kısa bilgiler verip karşılaştırma yapacağız.

İlk olarak sizlere Yeni Megane Sedan ‘dan kısaca bahsedelim.

RENAULT MEGANE SEDAN

Yeni Megane Sedan  son zamanların en çok satan araçlarından biri haline geldi. Megane Sedan ’ı 3 kulvarda ele alalım ;

Tasarım: Tasarım konusunda yeni Megane Sedanın sportif bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Özellikle dış tasarımına bakacak olursak oldukça geniş bir araç görünümüne sahip. İç tasarımına baktığımızda ise lüks diyebileceğimiz bir iç mekan bizleri karşılıyor. Konuyu  özetleyecek olursak Yeni Megane Sedanın tasarım konusunda iyi işler çıkarttığını söyleyebiliriz.

Performans: Megane Sedanı performans açısından incelediğimizde benzinli ve dizel motor seçenekleri olarak karşımıza geliyor. Dikkat çekici özelliklerinden biri olan otomatik EDC şanzıman olması bizlere daha rahat ve yakıt açısından ekonomk bir sürüş sağlıyor. Megane’ nın yakıt ve performans verilerine  bakacak olursak Megane Sedan Joy 1.6 16v 115 HP seçeneğinde ortalama yakıt tüketiminin  6,3lt. 0-100 km  hızlanmasının  ise 11,8 saniye olduğunu görmekteyiz.  Joy 1.5 Dci 115 HP EDC dizel motoruna bakacak olursak ortalama yakıt tüketimi 3.8 lt. , 0-100 km hızlanması ise 12,5 saniye.

Öne Çıkan Özellikleri: Megane Sedanın öne çıkan özellikleri ise geniş açılır cam tavan , eller serbest bagaj kapağı , MULTI-SENSE, Head Up Display ekranı , R-LINK 2 , TFT,  Visio System , Aktif acil fren sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi bir çok özelliği bizlere sunuyor.

Burada Megan İncelemesini Bitiriyoruz Gelin Şimdi de Mazda 3 Sedan  ‘ı İnceleyelim;

MAZDA 3 SEDAN

Mazda 3  Sedan bizlerin karşısına çok şık bir tasarım ile çıkıyor. Gelelim Mazda 3 ‘ün incelemesine bu incelemeyi  yukarıda da yaptığımız gibi 3 kulvara ayıracağız.

Tasarım: Mazda 3, 2014 yılında Red Dot ödülüne layık görülmüş bir tasarıma sahip. Ayrıca Mazda 3 sportif ve dinamik detayı dışa vuran KODO ‘HAREKETİN RUHU’ teması ile tasarlandı. Mazda’nın da Megane da olduğu gibi iç ve dış tasarımda çok sportif ve şık bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Öne Çıkan Özellikleri : Mazda 3; doğal ses frekansı kontrolü, aktif sürüş göstergesi,elektro mekanik park freni, yorgunluk tespit sistemi, şerit takip sistemi, acil fren desteği gibi bir çok özelliğe sahip.

Performans: Mazda dizel ve benzinli olmak üzere iki motor seçeneğine ayrılıyor.
Beklide Mazda’yı en ön plana çıkartan noktalarından biri performansı ve yakıt tüketimi olmakta bunun sebebi ise Mazda’nın kullanmış olduğu SkyActiv teknolojisi. Verilere bakacak olursak benzinli motor seçeneği olan SOUL SKYACTIV-G 1.5 120 HP ‘de ortalama yakıt tüketiminin 5,0 lt. 0-100 km hızlanmasının ise 10,1 saniye olduğunu görmekteyiz. Dizel motor seçeneğine bakacak olursak Sedan Motion SKYCAVTIV-D 105 HP seçeneğinde ortalama yakıt tüketimi 4,4 lt. 0-100 km hızlanması ise 11,6 saniye olmakta.

KARŞILAŞTIRMA

İlk olarak yakıt tüketimine değinelim  bu konuda Mada 3, Megane ‘a  göre daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. 0-100 km hızlanmalarında ise yukarıda değindiğimiz ve verdiğimiz veriler sonucu Mazda 3’ün daha ön plana çıktığını görmekteyiz. Fiyat konusuna gelecek olursak Megane’ın en boş paketinin 73.000 tl olduğunu görmekteyiz. Mazda’nın en boş paketinin ise 87.600 tl olmakta ve bu konuda Megane Sedan Mazda 3 ‘ e göre daha ekonomik bir fiyat sunmakta. Bagaj hacimlerine bakacak olursak Mazda 3 Sedan ; 419 lt. Megane Sedan ; 503 lt. bu verilere baktığımızda Megane Sedan’ın bagaj hacminin Mazda 3’e göre daha geniş bir alana sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Aşağıdaki listede teknik verileri biraz daha detaylı bir şekilde görebiliyoruz.

 

 

Renault Megane VS Mazda 3 Detaylı Karşılaştırma İçin Tıklayın

Renault Megane Sedan Bu Araçlarla da Karşılaştırıldı

 Fiat Egea ve Renault Megane Sedan Karşılaştırması

 Ford Focus 4 kapı ve Renault Megane Sedan Karşılaştırması

 

Mazda 3 Sedan Bu Araçlarla da Karşılaştırıldı

Mazda 3 Sedan ve Toyota Yeni Corolla Karşılaştırması

Mazda 3 Sedan ve Volvo S60 Karşılaştırması

Mazda 3  Fiyat Listesi

Mazda 3  Özellikleri

Mazda 3  2018 Renkleri

Mazda 3  2018 Fotoğrafları

Mazda 3  Yorumları

Mazda 3  Videoları

Mazda 3  Donanım Peketleri

Mazda 3  Yakıt Tüketimi

___

Renault Megane Fiyat Listesi

Renault Megane Özellikleri

Renault Megane 2018 Renkleri

Renault Megane 2018 Fotoğrafları

Renault Megane Yorumları

Renault Megane Videoları

Renault Megane Donanım Peketleri

Renault Megane Yakıt Tüketimi

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin