Lada Vesta Ailesini Genişletiyor. Lada Vesta Cross !

Rus otomobil üreticisi olan Lada, Vesta ailesinde hazır halde bulunan 3 farklı modeline bir yenisini daha ekliyor. Yeni modeli Vesta Cross Sedan yerden yüksek olmasıyla birlikte arazi araçlarına da meydan okuyabilecek.

Suv ve Crossover modellerinin otomotiv dünyasında gittikçe yelpazeleri genişlemekte bununla birlikte bazı otomotiv firmaları ise “cross” vs gibi isimler ile var olan modellerini yerden yükselttiğini görüyoruz. Ford markasının “Active” ile varlığını ortaya koyduğu model ile Rus efsanesi Lada da geri kalmayarak Vesta Cross Sedan modelliyle iddiasını ortaya koyuyor.

 

Lada Vesta Cross

 

Rus otomobil üreticisi olan Lada, Vesta ailesinde hazır halde bulunan sedan, station wagon ve station wagon cross modelleri ile satışa sunduğu 3 farklı modellerine bir yenisi daha ekleyerek Vesta Cross Sedan modeliyle satışta olması bekleniyor.

 

Lada Cross

 

Bu sedan modellini üzerinde yapılan değişiklikler neticesinde aracın arazi şartlarına uygun olması ve dört bir yanının siyah plastik kaplamalar çevrildiğini görüyoruz.

Yükseltilmiş süspansiyonlar ile 203 milimetrelik yerden yükseltiğini görüyoruz. Bu sayede ise Vesta Cross Sedan bazı Suv modellerinde önüne geçmiş durumda. Ayrıca da sadece görsellik ile değil süspansiyonların arazi ve yol koşullarında da etkili ve kullanışlı bir yol deneyimi sergileyeceği söyleniyor.

 

Lada Vesta Sedan

 

Aracın iç mekanındaki tasarımın Vesta Station Wagon Cross modeli ile birebir aynı olacağı görülüyor. Araçta 4.3 inçlik ekranıyla bluetooth özellikli eğlence sistemi, elektrikli cam, elektronik klima ve ısıtmalı ön koltuklar gibi özelliklerin yer aldığını görüyoruz. Lada Vesta ailesinin yeni ferdi Cross sedanın tüm detayları ve fiyat bilgisi konusunda herhangi bir açıklama yapılmış değil. Ancak şöyle bir durum varki bu da söylentiler arasında tabi bu modelin Rusya dışına çıkarılmamasıdır.

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin