Görünümü Bugatti Ama Lada Markası

Görenler şaşkın ilk bakışta Bugatti sanılıyor fakat tekrar dikkatlice baktığınızda Lada markası olduğu görülüyor.

Vyaçeslav Aleksandrov Rus tasarımcı yeni spor otomobil Lada Questa’yı tasarlayarak bizlere sergiledi.

Yeni spor otomobil Lada Questa’da tasarlanırken Lada Xray ve Lada Vesta modellerinden yararlanılmış ve temel hatlarına yer verilmiş görülüyor. Şöyle ki Rus otomotiv şirketi AvtoVaz öyle bir araç tasarladı ki özellikler x şeklinde gözlenebildi. Bu tasarımı gören araç severler ise Yeni spor otomobil Lada Questa’yı Bugatti’nin aynısı olmuş yorumlamalarını yaptılar.

 

Lada questa

 

Rus tasarımcı Vyaçeslav Aleksandrov açıklamasında artık 3d modelleme programlarının yaygınlaştığı ve 2002 yılında bu işe başlayarak tasarımla uğraştığını aslına bakacak olursak otomobil tasarlamak benim hobim fakat birkaç siparişte aldım doğrusu gerçek mesleğimde değil sadece hobi olarak bakıyorum bu işlere sözlerini söyledi.Bugatti tasarımı ile hiçbir alakası yok sadece benzetmedir.

 

Lada questa

 

Rus yerel oto sanayisini gereken düzeye çıkarma hedefini benimseyen Aleksandrov Lada markasına çizmiş olduğu tasarımda kendisine ilham kaynağı olduğunun belirtti. Aleksandrov tasarlamış olduğu bu aracın Bugatti ile aynı olduğu söylentilerine ise şu ifadeleri kullandı :” Benzetmeleri tamamen tesadüftür. Sebebini söyleyecek olursam Bugatti’nin tasarımına çok soğuk bakıyorum. “ sözlerini söylen tasarımcı Aleksandrov yapılan projelerin hayata geçirilme olasığını da değerlendirdi. Projelerin hayata geçirilmesi için hiçbir etkenin olmadığı sadece iç tasarımlarında uygun hale getirilerek hazır hale geleceğini belirtti.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin